Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 18-04-09, 21:45
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Έτσι είναι φίλε μου όντος θα γίνει πάντρεμα λάινερ τσιμέντο χωρίς να αφήσει περιθώρια διαρροών 100% όμως ήταν κάτι που με παίδεψε αλλά το κατάφερα με την μοντελοποίηση μετα από κάποιες αποτυχίες ηρθέ και η λύση
Θα μπορούσα να κάνω και το χώρο του diy φίλτρου με προέκταση του λάινερ δηλαδή όλα από λάινερ λίμνη-χώρος φίλτρου αλλά δε θα το κάνω χε χε χε .
Από αντλία δε με απασχολεί ακόμα γιατί τώρα με το diy φίλτρο μπορώ να βάλω ότι τύπου θέλω (περισσότερες επιλογές) Από αυτά που έγραψαν οι φίλοι στην αρχή του θέματος θα ψάξω να δω τι θα πάρω.
Δεν παίζει μυστικό θα στο έλεγα
Εγώ άποψη λέω μόνο. Το θέμα συστολής διαστολής σε δύο "παντρεμένα υλικά" μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα μακροπρόθεσμα και όχι πάντα τόσο σύντομα όσο περιμένουμε συνήθως. Ειδικά στους εξωτερικούς χώρους όπου και θα είναι η λίμνη, η εναλλαγή των θερμοκρασιών θα είναι μεγάλη και απότομη πολλές φορές. Οι διάφορες κόλλες δεν θα δουλέψουν λόγω της διαφορετικότητας σύστασης των δύο υλικών. Μια μικρή έστω απώλεια ίσως σταθεί αρκετή για να φέρει την καταστροφή, ειδικά αν η λίμνη δεν θα ελέγχεται καθημερινά.

Εύχομαι όμως για ακόμα μια φορά όλα να πάνε όπως τα περιμένεις και να χαίρεσαι τη λίμνη σου.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 11 queries