Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 18-04-09, 21:02
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exetlaios Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορώ να καταλάβω τι θα κάνεις για την στεγανότητα στο σημείο που απο το λαινερ θα πας στο τσιμεντένιο χώρο, αλλα κάτι θα έχεις σκεφτεί.Ετσι και αλλιώς εγώ το πάω όλο για τσιμέντο με χώρο παράπλευρα όως τον δικό σου.Η διαφορά είναι οτι το δικό μου θα είναι πιο όμορφο..Πάντως τραγικές οι τιμές του λάινερ . Δηλαδή εντάξει πλαστικό είναι, μην τρελαθούμε.Απο μάρκα κυκλοφορητών έχεις αποφασίσει? Γνωρίζεις κάποια αξιόπιστη πραγματικά και με ονομαστική κυκλοφορία ανα ώρα που να μην είναι μόνο στα χαρτιά.Η μήπως κυριε πουριτανέ ειναι και αυτό απο τα μυστικά που κρατάς?
Βρε παιδιά, κρίνετε άδικα το λάινερ. Δεν μπορείτε να συγκρίνεται με μια τσιμεντένια κατασκευή, κυρίως για την ευελιξία που προσφέρει, αλλά και την προοπτική να ξαναχρησιμοποιηθεί σε περίπτωση αλλαγών. Μιλάμε για αθάνατο υλικό έστω και ακριβό. Για σκεφτείτε ότι το υλικό αυτό είναι ίσως και η μεγαλύτερη επένδυση στη λίμνη, ειδικά αν πάτε σε DIY φίλτρανση. Ένα μεγάλο ενυδρείο στοιχίζει τα διπλάσια για να τρέξει από όσα θα κοστήσει μια λίμνη.

Επίσης παιδιά, δείτε με πολύ σκέψη το σημείο όπου θα ενώνονται η λίμνη και ο χώρος φίλτρανσης. Ειδικά όταν τα δύο βρίσκονται ακριβώς στο ίδιο επίπεδο στο χώμα και δείτε ειδικότερα το "πάντρεμα" των δύο υλικών, τσιμέντου-λάινερ. Εμένα προσωπικά με φοβίζει γιατί πρώτα-πρώτα μιλάμε για εντελώς διαφορετική συστολή διαστολή υλικών.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01794 seconds with 11 queries