Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 03-10-08, 07:58
manousos Ο χρήστης manousos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-05-2008
Περιοχή: IRAKLIO
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Αυτό που θα πρέπει να συμφωνήσουμε (μιας και τα post αυτά τα διαβάζουν και άτομα που τώρα ξεκινούν στην Africa... ), είναι ότι ο αριθμός των ψαριών μου είναι συμβατός με τα λίτρα μου. Κάτι που εγώ προσωπικά έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ μέσα, από έμπειρα μέλη.

Από κει και πέρα έχουμε ένα θέμα που λέγεται «αυξημένη επιθετικότητα ενός ψαριού», σε φυσιολογικές συνθήκες και «περιβάλλον» αν δεχόμαστε αυτά που αναφέρω παραπάνω.

Η λύση να πάω σε περισσότερα λίτρα είναι η εύκολη. Όμως όπως έχω πει, προς το παρόν είναι ανέφικτο. Επί προσθέτως αυτή η λύση πώς είμαστε σίγουροι ότι θα βελτιώσει την κατάσταση? Τι θα του προσφέρει περισσότερο ένα πχ 250λιτρα? Και αφού θα πάω (πάντα υποθετικά) στα 250 γιατί να μην βάλω και περισσότερα ψάρια? Συνεπώς δεν θα μειωθεί ξανά, ο «ζωτικός του χώρος»?

Νομίζω ότι αν έχεις μπλέξει με «διάολο» όπως λεει και ο συντοπίτης imichal, έμπλεξες.

Να πω κάτι άλλο, μήπως αν έβρισκα κάποιον συγχομπίστα ή στην έσχατη από pet shop να αντάλλαζα τον αρσενικό μου με άλλον, υποθέτετε ότι ο νέος σαν στραβάδι που θα είναι θα είναι και περισσότερο δειλός ή θα έχω πάλι τα ίδια σε λίγο?

Έτσι μια ιδέα που μου ήρθε.
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01390 seconds with 11 queries