Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 26-02-10, 17:57
Μανος Θες Ο χρήστης Μανος Θες δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 83
Προεπιλογή

Αυτα ειναι τα ειδη που θα βρεις πιο ευκολα Άθηνα(μετα τα τελευταια μου ποστ σχετικα με τα μαγαζια της επαρχιας δε λεω Ελλαδα πλεον
),αν και εχει και αρκετα ακομα στο εξωτερικο.
http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...Otocinclus.htm


Οσο για παραμετρους εχουν διαφορετικη καταγωγη σαν ειδη αλλα ιδιες περιπου απαιτησεις και επισης ειναι και τα 2 ειδη ανεκτικα σε σκληρο νερο.

Εφοσον εσυ θα μαλακωσεις με τυρφη η ακομα και με απιονισμενο νερο εισαι μια χαρα.Το μονο ομως που πρεπει να θυμασαι ειναι οτι θελουν στρρωμενο βυθο αρα θα τους βαλεις μετα απο 2-3 μηνες και με πολυ προσοχη(εγω εκανα 3 ωρες προσαρμογη...).

Εδω ειναι οι μετρησεις απο κατοχο οτοκυκλων κατοικου Θεσσαλονικης με πολυ σκληρο νερο και οχι μονο τους διατηρησε αλλα καταφερε και αναπαραγωγη,κατι που δεν καταφερνουν χρονια χομπιστες απο ολο το κοσμο εξειδικευμενοι και με ιδανικες συνθηκες για τα ψαρια...
Σου παραθετω τις μετρησεις και το λινκ απο την Ενυδροφιλια.

http://www.enydriofilia.net/forum/vi...&sd=a&start=40


lion Θέμα δημοσίευσης: Re: Γέννα otocinclus
Δημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Νοέμ, 2009 15:26

Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ, 2008 8:05
Δημοσιεύσεις: 73
Τοποθεσία: Xαριλάου
Περιοχή: Θεσσαλονίκης
Ενυδρεία στην κατοχή μου::: 60x36x45 70L Φυτεμένο
52x28x35 35L Φυτεμένο Πέρασε ένας μήνας περίπου, και έχουν επιβιώσει 4 μικρά, τα οποία υπολογίζω να είναι σε μέγεθος από 7 χιλ. έως 10 χιλ.
Μετρήσεις:
Θερμ.: 26 C
ph: 7,5
kh: 14
gh: 16
NO3: 0
όλα με υγρά sera
-------------------------
Α και οσο για τις αλτικες ικανοτητες των μονομαχων,απλα εχε πιο χαμηλη σταθμη γυρω στα 5-8 εκατοστα,οι μονομαχοι πηδανε απεξω οταν ενοχληθουν,στρεσαριστουν η κυνηγανε,εμενα πλησιαζει στην επιφανεια μονο για να φαει(εχω ενα θεμα με αυτο τρωει συνεχεια και τα παντα....)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μανος Θες : 26-02-10 στις 17:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01754 seconds with 11 queries