Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 22-10-10, 14:00
lenia Ο χρήστης lenia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2010
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτά που λες (ότι δεν κάνεις τεστ,δεν βάζεις αντιχλώριο, ταίζεις με ζωντανές τροφές κλπ) δεν είναι ο κανόνας.
Η έτοιμη ψαροτροφή είναι ότι καλύτερο και είναι μελετημένη για να δίνει όλα όσα χρειάζονται τα ψάρια μας.
Το γιατί παλιότερα σου πέθαιναν τα ψάρια...κάτι θα έφταιγε.
Αρακά μη δίνεις συχνά.

Oχι βέβαια...σε καμία περίπτωση δεν είναι κανόνας.
Δεν θέλω να ''παρεξηγηθουν'' τα λόγια μου, είναι μια καθαρά προσωπική άποψη-εμπειρια σύμφωνα με το περιβάλον που μεγαλώνουν εδώ, την ποιότητα νερού του δικτύο του σπιτιου μου (που μπορεί πχ το νερό εδώ να μην έχει πολύ χλώριο σε αντίθεση με το νερό άλλης περιοχής, ή να μην περιέχει πολλά νιτρικά ή μεγάλη σκληρότητα....) τις ετοιμες τροφες σε συγκριση με τις φυσικές και την εκάστοτε αναπτυξή τους κτλ..
Παρατηρήσεις κάνω, και απλά τα βλεπω τωρα πολύ πιο ζωηρά, πολύ πιο αναπτυγμένα και ακόμα πιο χαρουμενα..
Το καλύτερο άλλωστε για τα ψαρακια θα ήταν να τα αφήσουμε στις φυσικές τους λίμνες να τρεφονται και να μεγαλώνουν όπως η φύση προστάζει...

Πάντως όντως είναι απίστευτη η αλλαγή τους..και μου κανει εντύπωση η εγκυμοσύνη τους τέτοια εποχή...

Αλλα πες μου σε παρακαλώ, γιατί όχι στον αρακά;;; τι πρόβλημα υπάρχει;;;(καλύτερα όμως αν θέλεις σε παρακαλώ στείλε μου πμ γιατί πραγματικά με ενδιαφέρει, να μην απασχολουμε και το θέμα εδώ..)
-------------------------
Το ενυδρείο σου καλε μου savou ειναι πολύ όμορφο!!!! Θα συμφωνήσω ομως με lusy για το αγαλματάκι....ομως τα γουστα είναι πάντα διαφορετικά οποτε να διακοσμήσεις όπως σου αρεσει εσένα!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lenia : 22-10-10 στις 14:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries