Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 05-11-08, 12:23
Shardon Ο χρήστης Shardon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2008
Περιοχή: Komotini
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lion Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως εαν δεν έχεις αρκετά λίτρα, μπορεί να έχεις προβλήματα. Είχα 2 αρσενικά (τα οποία μου πούλησαν για ζευγάρι) σε 50 λίτρα και ο ένας κρατούσε συνεχώς τον άλλο κρυμμένο σε μία γωνιά του ενυδρείου.
Έχω κάπου 130lt καθαρά. Στην αρχή έκανε κάτι τέτοια το ένα στο άλλο αλλα νομίζω ότι βρήκαν πλέον τις περιοχές τους. Παρέα πάντως δε κάνουν (δε νομίζω ότι θα έπρεπε κι όλας).
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιθανότερο όμως είναι ότι θα δεις τα κομμένα κομμάτια των φυτών μαζεμένα και πλεγμένα μεταξύ τους σε ένα κομμάτι της επιφάνειας του νερού γεμάτο φυσαλίδες που κάνουν με το στόμα τους, αν όντως είναι έτσι, τότε κάποιος απ'τους λεβέντες έχει κάψες και τό'ριξε στο χτίσιμο
Η αλήθεια είναι ότι βλέπω κοτσάνια κομμένα στην επιφάνεια από το micranthemum αν και μερικά κοτσάνια έχουν μείνει στο φυτό χωρίς φύλλα πλέον. Φυσσαλίδες δεν είδα, αλλά θα κοιτάξω ξανά το βράδυ.

Πάντως αυτό το micranthemum είναι πολύ άτυχο. Μόλις το έβαλα άρχισαν να το μασουλάνε σαλιγκάρια, μετά ανέλαβαν τα gourami....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Shardon : 05-11-08 στις 12:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01374 seconds with 11 queries