Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 14-06-16, 19:58
Το avatar του χρήστη apostolis.pan
apostolis.pan Ο χρήστης apostolis.pan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2015
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή

τακη το σκεφτομουν και εγω σοβαρα για ramshorn.. οχι ομως για τις αλγες γενικοτερα ! μου αρεσουν πολυ τα clea helena , αλλα λυπαμαι τα physa που ηρθαν με τα φυτα χαχα.. και εχω διαβασει απο εσας οτι τα ramshorn κανουν θαυματα γενικα ,με κοβω να ερχομαι να παινω 2-3 ανταλαζω εαν θες με πολυσπερμα και κοριμποζα που εχω σε αυθονια ,κερατσινι εισαι??
υγ .και φακηηη εαν θες
-------------------------
χμμ και οκ για τις αλγες , για τα μαυρισμενα (σαν καμενα απο co2) ?? επησις θα ηθελα να βρω και την αιτια της αλγης.. ας πουμε η καφε ,ειναι επειδη ειναι νεοστημενο το ενυδρειο?? επειδη ειχε συνηθισει με πιο πολυ φως και του το εκοψα?? (διαβασα πως φταιει ο χαμηλος φωτισμος..) Πραγματικα ομως για low tech δεν τον θεωρω χαμηλα.. υπολογιζω μαζι με λεντοταινιες πως εχω τουλαχιστον 0,4w/l ++...................
υγ . ΔΕΝ ξαναμπαινει ποτε σε δικο μου ενυδρειο, ουτε excel ουτε τιποτα απο αγοραστα ζουμια (λιπασματα), εκτος του αντιχλωριου..
το μονο που θα μπει καποια στιγμη σε αλλο ενυδρειο βεβαια, ειναι diy λιπασματα με σκονες απο μαγαζι με χημικα..Να ξερω τι βαζω τουλαχιστον χαχα
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apostolis.pan : 14-06-16 στις 19:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01287 seconds with 11 queries