Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 02-05-09, 20:32
Το avatar του χρήστη Ryu
Ryu Ο χρήστης Ryu δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2007
Περιοχή: Megara
Μηνύματα: 432
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σε όλους!!! Πριν απο μερικούς μήνες πήγα σε ένα πετ σοπ μαζι με τον αδερφο μου και βλέποντας τελως πάντων τα ζώα εκεί τα μάτια μου καρφώθηκαν σε μία χελωνίτσα. ε απο φασίσαμε να την πάρουμε αλλα πήραμε 2 για να εχουν και παρέα!!!
1) Τις ταϊζω γαριδούλες!!! καλες είναι ή μου προτείνεται μια άλλη τροφη?
2) μου έδωσαν κάτι σταγόνες που λεέι οτι κάνουν καλό στο καβούκι τους αλλα γράφει να τις ρίψνω στο νερο σε κάθε αλλαγη! εσεισ τι λέτε? αξίζουν ή να τις σταματήσω τις σταγόνες?
3) δυστυχώς λόγω οικονομικης κρίσης αποφάσισα να μην τις πα΄ρω ενυδρειο μεγαλο και έτσι τις ππήρα ένα μικρό ειδικο για χελώνες περίπου 8 λίτρα!
4) διάβασα ότι πρέπει να είναι σε μεγάλο χώρο αλλα εγώ πότε πρέπει να τις βάλω σε μεγαλύτερο ενυδρείο?
περιμένετε να δείτε και φώτο!!!
2 χελωνες?εγω δεν κανω καλα την μια!!να εχεις υποψει σου οτι μεγαλωνουν πολυ(γυρω στα 25 εκ) κ ζουν 30 χρονια!αφου τωρα της πηρες φροντισε να τις φροντισεις σωστα!αφου δεν μπορεις να τους παρεις ακομα το ιδικο ενυδρειο(φανταζομαι οτι τους πηρες αυτο το μικρο ενυδρειακι,με το κολημενο βραχακι στο τζαμι?) βαζε της καπου που να της χτυπαει ο ηλιος ωστε να λιαζοντε που ειναι απαρετιτο για τα ερπετα,αλλαζε τους το νερο συχνα γιατι ειναι πολυ βρωμιαρες....το υγρο που λες ειναι καποιο αντυχλωριο?απο θεμα διατροφης τρωνε τα παντα...εκτος απο γαριδες,υπαχουν κ ιδικα pellets,επισης στην δικια μου δινω ωμες γαριδες κ ωμο ψαρι..καλο θα ηταν να το εψαχνες το θεμα πριν τις αποκτισεις,ειναι ζωα με πολλες απαιτησεις....
__________________

http://stoppuppymills.org/
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries