Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #91  
Παλιά 30-12-15, 16:13
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
απο κτηνιατρικα φαρμακα να ψαξεις πανακουρ, σε κτηνιατρο δεν ξερω αν βρεις και να ζητησεις 1 με 2 χαπια των 250 mg.
μην παρεις ολο το κουτι αδικα.. συνηθως δινουν χυμα.
με 0,6 mg/l τα εχω εξαφανισει κι εγω σε γαριδαδικο..

Υ.Γ το ενυδρειο παει πολυ καλα, το ΄χεις με το aquascape , παρατα τις λιμνες κι αρχισε να στηνεις ενυδρεια
Ευτυχώς τους Κτηνίατρους όλους στην Κομοτηνή τους ξέρω καλά (με τόοοοσα ζώα που έχω) βρήκα πολύ εύκολα 1 πήρα των 250 .
Να είσαι καλά βρε Γιάννη για τα καλά σου λόγια για το aquascape μου (ο θεός να το κάνει ) 2 Ενυδρεία έχω μέσα και σκέφτομαι για ένα 3ο αλλά φοβάμαι μην σκεφτεί και ο άντρας μου τίποτα .........
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι τα ειδα και εγω,
βαλε πανακουρ τωρα, πριν βαλεις γαριδες, δεν θα παθουν τιποτα οι γαριδες , ουτε και τα σαλιγκαρια, μόνμο τα zebra nerite εχουν προβλημα αλλά εσυ δεν εχεις, βαλε τωρα που δεν εχεις ζωντανα, ειναι πιο ασφαλες
δες λεπτομεριες
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57656
-------------------------
Αρτεμις δες τι εχω εφαρμοσει τις 2 φορες που εβαλα
οι αναλογιες παιζονται , αν διαβασεις θα δεις από 0,6mg/L έως 2mg/L.
Παιρνεις το χάπι, αν δεν κάνω λάθος είναι 250mg (τόσο ειναι το δικο μου) και αν βάλεις αναλογια 2mg/L τοτε το χάπι είναι για 125 λίτρα, βάζεις στο μουλτι το χαπι και 125 ml νερο (τοσα ml όσα θα ειναι όλα τα λίτρα για τη δόση), το χτυπας καλά, πολύ καλα, παιρνεις μια συριγγα και παιρνεις τοσα ml απο αυτο το διαλυμα οσα ειναι τα λιτρα σου, και αυτο ειναι, μονο οταν θα τραβας με τη συριγγα θα τη κουνας μεσα στο μπολ για να παρεις απο παντου, γιατι το χαπι γινεται σαν σκονη και δεν διαλυεται τοσο ευκολα, να μη παρεις μονο νερό ή μονο σκονη απο το πατο.
Κανε το τωρα για να ησυχάσεις και κανεις μια τεραστια αλλαγη πριν βαλεις τις γαριδες
Τάκη το διάβασα όοοολο (πήρα τροφοδοτικό ) θα το κάνω με το μούλτι και φοβάμαι λίγο για τα ραμσχορν θα βγάλω μερικά για καβάντζα , μην μου στέλνεις πάλι ......
εεεε βρε όλα τα στραβά εγώ τα κολάω ???? μα απο την αρχή ??
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Artemisia : 30-12-15 στις 16:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01910 seconds with 11 queries