Θέμα: Σκαθαρια?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 16-10-13, 10:36
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο προσεξε το,γιατι μπορει να ειναι φορεις πολλων ασθενειων.οχι μονο για τα ψαρια,γενικα.και εκτος αυτου,δεν μπορεις και να τα καλλιεργησεις.
Δεν το συνηθίζω , απλά έτυχε και το δοκίμασα με το σκεπτικό πως αν τα τρώνε στο ενυδρείο θα τα τρώνε και στη φύση, και εκεί δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής και προφανώς ο οργανισμός τους πρέπει να αντέχει κάτι τέτοια. Μα και στις εξωτερικές λιμνούλες τα χρυσόψαρα ειδικά τρώνε ότι ακουμπήσει στην επιφάνεια του νερού.
Την αράχνη την έδωσα για τι ήμουνα μπροστά που μια αράχνη ακούμπησε στο νερό και την καταβροχθίσανε, δεν τρώνε όμως τα μυρμήγκια, δεν τους δίνουν σημασία, το ενυδρείο το έχω σε ταρατσόκηπο έξω και κυκλοφορούν αρκετά έντομα και κάθονται στο νερό, και πολλές φορές έχω δει μυρμήγκια πάνω στο νούφαρο και τα έριξα μέσα, δεν τους δώσανε σημασία.

Τώρα για καλλιέργειες , τους δίνω 1-2 φορές την εβδομάδα σκουλήκια (γαιοσκώληξ ο κοινός) που μαζεύω από τις γλάστρες, έχω πάντα στη κατάψυξη, μαζεύω κανα μπολάκι σκουλήκια, πλύσιμο πολύ καλό, λιώνω και 2 σκόρδα νε λίγο νεράκι και στη κατάψυξη και κόβω και τους δίνω, με τα σκουλήκια τα πιάνει αμόκ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02082 seconds with 11 queries