Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 14-04-10, 21:11
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε, Άντρο, μου φαίνεται υπερβολικά μικρός ο χώρος που ετοιμάζεις για επέκταση...έστω και αν χρησιμοποιήσεις μόνο φυτά. Σίγουρα σε βλέπω και εσένα να ετοιμάζεις γέφυρα πάνω από τις δύο λίμνες, οπότε προσπάθησε να μεγαλώσεις λιγάκι περισσότερο τις νέες λίμνες με μικρότερη ροή ώστε να δρουν σαν πραγματικό σφουγγάρι νιτρικών.

Θα τους δώσεις κάποιο ύψος? Κάνε κανένα σχεδιαγραμμα ώστε να συζητήσουμε τα περεταίρω...
Αυτο που λες Βασιλη σχετικα με το χωρο μπορει να φαινεται μικρος αλλα σε σχεση με τον ογκο της κυριας λιμνης και με τον υφισταμενο εξοπλισμο προς το παρον ειναι μια χαρα....

Οπως βλεπεις ο χωρος που θα γινει η επεκταση (εστω και αν φαινεται μικρη) ενδεχωμενος στο μελλον και αυτο ειναι εφικτο, να γινει ολος λιμνη που θα υποστηριζεται με εξτρα εξοπλισμο, και να ενωθουν οι λιμνες μεταξυ τους αφου προς το παρον η επεκταση που θα γινει θα χωριστει σε 3 θα εχουν υψος και θα τροφοδοτα η μια την αλλη με υπερχιλυση και στο τελος με ρυακι θα πεφτει στην κυρια λιμνη.

Κανω καποιες σκεψεις για το πως θα ειναι καποτε ολος ο χωρος και πως θα δουλευουν ολα μεταξυ τους και μεσα στις σκεψεις μου περιλαμβανει και αυτη τη νεα επεκταση που προς το παρον θα μεινω με αυτο.
Παντως συμφωνω μαζι σου οτι ειναι μικρη ενδεχομενως να τον μεγαλωσω ακομα λιγο θα δω...........

Μην μου ζητας σχεδιαγραμματα δεν τα πολυκαταφερνω.....αλλα θα προσπαθησω

Υ.Γ: εννοειται οτι θα γινει και γεφυρα.......
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι πανεμορφη η λιμνη σου! για να κανω και γω ενα καταρκτι με αυτο το υλικο θα μ κοστισει πολυ; Μου αρεσει πολυ ο καταρακτι σου!
Φιλε μου καλως η κακως η Κυπρος ειναι μικρη οπως και οι αποστασεις επομενως οτι θελουμε να φτιαξουμε (εξειδικευμενο) απο μαστορες ερχονται και μας βρισκουν

Δεν ξερω στην Ελλαδα ή στην περιοχη που μενεις αν υπαρχουν καποιοι που φτιαχνουν αυτου του ειδους βραχοσυνθεσεις ή κατι παρομοιο αλλα το συγκεκριμενο δυστυχως στοιχιζει.
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andros : 14-04-10 στις 21:11 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01602 seconds with 11 queries