Θέμα: Καναρίνια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 04-03-07, 19:14
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από John T Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα πολύ καλό forum στο οποίο θα βρείτε απάντηση σε όποια απορία σχετικά με τα καναρίνια είναι το www.kanarini.com
Φίλε μου John T πάνω που έψαχνα για φόρουμ σχετικά με καναρίνια, σε ευχαριστούμε πολύ για τη πληροφορία σου. Εκεί υπάρχουν πραγματικά πολλές σχετικές πληροφορίες!
Παράθεση:
αν τα έχεις μαζί χώρισε τα και ο αρσενικός να μην βλέπει την θυληκια αν και σε λιγο ειναι η εποχη τους θα πρεπει να τα ξαναβαλεις μαζι
Φίλε Yiannis59 ασχολούμε αρκετό καιρό με καναρίνια και αυτό το γνωρίζω δεν είναι αυτό τα έχω δοκιμάσει όλα, εγώ δε θα τα βάλω ακόμα για ζευγάρωμα, μετά από ένα ενάμιση μήνα! Επίσης καλό είναι να χωρίζεις τα πουλιά για κανένα μήνα μετά το μεγάλωμα των πρώτων μικρών, για να ξεκουράζεται το θηλικό! Εγώ στην αρχή δεν ήξερα και μου ξαναγέννησε στα καπάκια με το που βγήκαν και ψιλομεγάλωσαν τα πρώτα μικρά, στο τέλος η κανάρα είχε μείνει μισή... Φέτος θα φροντίσω καλύτερα, στο κάτω κάτω αν δε πάθεις, δε θα μάθεις
Πριν και κατά τη διάρκεια του ζευγαρώματος οι τροφές πρέπει να είναι πλούσιες και καλό θα είναι να βάζουμε βιταμίνη στο νερό η οποία επωφελεί τα μικρά, αλλά και τους γονείς!
Ο Μιχάλης(msigouros) μου έστειλε μεγάλες και πολλέέές ηχογραφίσεις καναρινιών και βάζω καθημερινά στον κάναρο, τρελάθηκε!!! Αρχίζει να παίρνει λίγο, τελευταία μαδούσε αρκετά και έτσι τον έχω στο δωμάτιο μου...
Anyway, Γιώργο ευχαριστούμε που έβαλες εδώ τη συζήτηση, έτσι μπορούμε να λέμε εδώ τα δικά μας σχετικά με τα καναρινάκια μας και όχι μόνο!
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01823 seconds with 11 queries