Θέμα: The Secret Cave
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 26-11-13, 22:28
Το avatar του χρήστη nospanos
nospanos Ο χρήστης nospanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Περιοχή: Ανατολική Αττική
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Εδώ και τις τελευταίες 3 σερί μέρες, έχω αφαιρέσει με το χέρι πάνω από 150 ενήλικους και νεαρούς λαθρεπιβάτες physa snails, καθώς μου είχανε γεννήσει πριν μερικές εβδομάδες και είχα γεμίσει... Το θετικό ήτανε ότι με λίγες μέρες διαφορά μετά, έσκασαν μύτη και οι γέννες των μπλε και των ροζ ramshorn snails, με τα τελευταία να υπερισχύουν απ' όσο μπορώ να καταλάβω από τους χρωματισμούς των νεογέννητων σε συνδυασμό με τη μηχανική αφαίρεση των physa fontinalis θα υπερισχύσουν τελικά μόνο τα σαλιγκάρια που θέλω!

Μετά από πολλές σκέψεις το αποφάσισα: θα προστεθούν και ένα κοπάδι Pseudomugil Gertrudae (του φίλου Στέλιου exelix) πρώτα ο Θεός σε λίγες μέρες, γιατί τελικά διαπίστωσα ότι μου λείπει λιγάκι η κίνηση

Από γέννες των γαρίδων πάμε πάρα πολύ καλά: οι moss κυρίως είναι τίγκα στα μικροσκοπικά γαριδάκια που μόλις μετά βίας φαινονται (μάλλον μόνο σε εκείνα τα σημεία μπορώ να διακρίνω τα μικρά αφού με βοηάει και το πράσινο της moss, σε άλλα μέρη και ιδίως πάνω στο χαλίκι που να τα δεις xaxaxa..)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 11 queries