Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 25-05-12, 22:57
latremena Ο χρήστης latremena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-05-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 103
Προεπιλογή

Εγω δεν ηξερα τιποτα για ψαρακια και ενυδρεια...αλλα ηθελα πολυ να αποκτησω!εκατσα και διαβασα για αρκετο καιρο διαφορα πραγματα και τελικα απεκτησα ενα ενυδρειο 20λτ(το δουλευε η θεια μου με ενα χρυσοψαρο, μαζευω χρηματα και θα παρω μεγαλυτερο και θα τα "μετακομισω"!). Μετα δεν ηξερα ακριβως τι επρεπε να κανω, ετσι πηγα σε 3 διαφορετικα πετ σοπ (τα 2 αποκλειστικα για ψαρια) για να μου πουν. Για να μην τα πολυλογω την Τριτη εριξα αντιχλωριο, την τεταρτη τα πρωτα βακτηρια και την πεμπτη ξαναεριξα(αν και στα 2 αλλα πετ σοπ μου ειπαν οτι ηταν λαθος να ριξω 2 μερες συνεχομενες-κατι που μου ειπαν να κανω στο πρωτο!). Σημερα πηγα ξανα να ρωτησω πως θα κινηθω και μου ειπαν να βαλω ενα ψαρακι στο ενυδρειο αλλιως χωρις ζωντανο οργανισμο δε θα στρωσει ποτε. Κι εβαλα ενα guppy.Μετρησεις ειπαν θα μου κανουν αυτοι σε 10 μερες πριν βαλω κι αλλα ψαρακια..
Εχω βαλει φυσικο βοτσαλο και φυτο αληθινο δεν εβαλα γιατι μου ειπαν οτι δε θα κρατησει σε τοσο μικρο ενυδρειο.
Εχω φιλτρο εσωτερικο, θερμοστατη και φως που μου ειπαν να μην αναψω απο σημερα (ειναι η πρωτη μερα που το εβαλα).
Φωτογραφια πως μπορω να επισυναψω?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01932 seconds with 11 queries