Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 07-07-11, 19:55
Το avatar του χρήστη billias
billias Ο χρήστης billias δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-05-2011
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 250
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Frangisk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά,
Έχω κι εγώ μια χελωνίτσα 2,5 ετών περίπου (είχε και παρέα η οποία μας "άφησε" νωρίς...στους πρώτους μήνες).
Εγώ τη είχα σε λίγο σχετικά νερό μέχρι πρόσφατα με 100% αλλαγή κάθε εβδομάδα χωρίς φίλτρο. (νερό 6-7 cm βάθος)
Τώρα πήρα πρόσφατα μικρό ενυδρείο 15λτ από τζάμπο και έχει λίγο παραπάνω χώρο να κολυμπίσει και έχει και φίλτρο πια (θα γίνονται αλλαγές 50% εβδομαδιαία).
Τρώει με φοβερή όρεξη 2 φορές την ημέρα... πως ξέρετε βρε παιδιά πότε έχει φάει αρκετά ? (έχω την εντύπωση πως και όλο το κουτι με τις γαρίδες να της δώσω θα το φάει )
καταρχην να σου ζησει
καλο ειναι να αρχησεις μερες νηστειας να την ταιζεις μερα παρα μερα και ελπιζω μην της δινεις μονο γαριδες υπαρχει τεραστια ποικιλια,,,επισης το ενυδριακη αυτο χωρις να σε απογοητευσω ειναι σαν να βαζεις τον φασουλα σε ενα μετρο κρεβατι να υπολογισεις 5 με 7 φορες χ το μηκος του καβουκιου για να βγαλεις το μηκος ενυδρειου χ πλατος το μησο του μηκους χ υψος νερου το διπλο του καβουκιου ολα στο περιπου εσενα πρεπει να ναι περι 10εκ δηλαδη ενα ενυδρειο πλουσιο 70χ35 χ20εκνερο φιλτρο χριαζεται πολυ δυνατο ,,,,καλη συνεχεια να εχεις
-------------------------
να σου ζησει η 18αρα πολυ εντυπωσιακη ....
απο οτι βλεπω υπαρχουν χελωναδες ....αντε να βλεπουμε και να ανταλλασουμε πληροφοριες.....
ευχαρηστω ολα τα παιδια για τα καλα λογια και που συμμετεχουν στο θεμα
__________________

Ο καλός χομπίστας είναι υπεύθυνος χομπίστας!!
Η ημιμάθεια ….. χειρότερη της αμάθειας !!
Η άγνοια σκοτώνει...
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54431

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billias : 07-07-11 στις 19:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02442 seconds with 11 queries