Θέμα: Διακοπες
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 02-06-12, 00:43
Το avatar του χρήστη sakura-chan
sakura-chan Ο χρήστης sakura-chan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2010
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν δεχτει νομιζω πως αυτη ειναι η ιδανικη λυση.
Διαφορετικα αν οντως εμπιστευεσαι το pet shop και ειναι οντως οπως τα λες δωσε σ αυτους κατι για να στο φυλαξουν, μη μεινεις και με την ανησυχια και χαλασεις τις διακοπες σου.
ναι τους εμπιστευομαι γιατι τους φερονται αψογα και ασχολουνται με τα ψαρια απο χομπυ εδω και πολλα χρονια (πουλανε μονο ψαρια και ειδη για ενυδρεια, τροφες ψαριων, κτλ). Πχ δεν εχω δει ποτε αρρωστο ή νεκρο ψαρι στα ενυδρεια τους και δεν ειναι υπερφορτωμενα με ψαρια. Ολα τα ενυδρεια τους ειναι φυτεμενα και δεν εχουν ψαρια στιβαγμενα σε ενυδρεια χωρις υποστρωμα και φυτα. Ακομα και τους μονομαχους τους εχουν ξεχωριστα σε μικρα φυτεμενα ενυδρεια των 20 λιτρων. Ειμαι σιγουρη οτι θα δεχτουν να το προσεξουν για 2 μηνες και ειμαι σιγουρη οτι θα περασει καλα. Περισσοτερο δηλαδη τους εμπιστευομαι αυτους που τους γνωριζω και αρκετα χρονια, παρα καποιον ξενο.

Επειδη γενικα με απασχολει αρκετα το θεμα, σκεφτομαι να μειωσω της διακοπες μου στις 3-4 εβδομαδες ή να μεταφερω τον ενα μηνα διακοπων τον σεπτεμβρη που θα εχω καποιον να το προσεχει. Πιστευετε οτι ειναι πιο ευκολο να το αφησω μονο του για αυτο το διαστημα; Δεν θα εκτιναχθουν πολυ οι τιμες αν δεν κανω αλλαγη νερου για ενα μηνα. Σκεφτομαι να ριξω ταμπλετα για 1 εβδομαδα και να εχω παραλληλα αυτοματη ταιστρα (να ριχνει τροφη μια φορα την ημερα). Αν παθει κατι η ταιστρα, θα εχει φαει για 1 εβδομαδα τουλαχιστον και επιπλεον θα εχει φυτα να μασουλαει για το υπολοιπο διαστημα. Ισως βαλω και λιγο μπροκολο με clipper στο ενυδρειο να τρωει και απο εκει (θα κρατησει αρκετες μερες πιστευω). Φοβαμαι ομως οτι αν βαλω ταμπλετα, θα ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι ενω θα του παρεχει τροφη, θα λερωσει το νερο
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01490 seconds with 11 queries