Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 18-08-14, 21:59
Το avatar του χρήστη tsala
tsala Ο χρήστης tsala δεν είναι συνδεδεμένος
Goldyrator
 
Εγγραφή: 11-04-2012
Περιοχή: Δράμα - Βέροια
Μηνύματα: 6.445
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει, μην υπερβαλλουμε παιδια. Καλα τα κινεζικα, αλλα δεν μπορουν να συγκριθουν σε αξιοπιστια με φιλτρα που χρησιμοποιουνται για δεκαετιες απο απειρους χομπιστες.

Η σειρα classic της eheim μπορει να μην ειναι η πιο συγχρονη σε οτι αφορα της ευκολιες, αλλα το θεωρω υπερβολη να λεγεται οτι ειναι τοσο δυσκολη η συντηρηση. Τουλαχιστον απο προσωπικη εμπειρια, δεν θα το ελεγα.
κι εγω για μενα μιλησα φυσικα και για την προσωπικη μου εμπειρια...
και συμφωνω οτι ειναι αξιοπιστα.. εχω ακομα eheim, αλλα οχι classic.
Εμενα η συντηρηση με κουραζε.. οσο υπερβολικος και να φαινομαι..
οταν ερχοταν η ωρα να καθαρισω 2 ενυδρεια με 2213, μου ερχοταν να τα αδειασω , να ησυχασω!


Α! και επισης τα πλαστικα μπορει να ειναι καλυτερα απο κινεζικα φιλτρα.... αλλα δεν ειναι ουτε αυτα καλα..
Ολα τα φορουμ ειναι γεματα απο σπασιματα.. το δε στομιο στα clasicc εχει γινει πολλαπλο θεμα συζητησης..
3 εξωτερικα φιλτρα eheim περασαν απο τα χερια μου και στα 3 εχει σπασει απο κατι..
αρα δεν μπορουμε να μιλαμε για τελεια φιλτρα.. το τελειο φιλτρο νομιζω ειναι το sump(ειτε εξωτερικο , ειτε εσωτερικο), το οποιο συνοδευει και καθε ενυδρειο μου που γινεται εδω κι ενα χρονο τωρα...

Υ.Γ γνωμη μου απο την λιγοστη εμπειρια μου με τα φιλτρα (3 χρονια)... ελπιζω να ειναι σεβαστη και να μην αρχισουν αντιπαραθεσεις..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02126 seconds with 11 queries