Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 12-08-15, 21:59
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Εγω αν δεν υπηρχε φορουμ δεν θα ειχα ενυδρεια.
Κι αν ειχα, θα ηταν καποια αποτυχημενη ψαροσουπα με ψαρια που αλλαζουν καθε λιγο λογω θανατων απο τις συνθηκες.
Και δεν μου δωσανε καμια συμβουλη για αγορα περιττου εξοπλισμου. Μονο οτι χρειαζοταν τα ψαρια που ηθελα και για να διαβωνουν σωστα/αξιοπρεπως και οχι απλα να επιβιωνουν (αυτος νομιζω οτι ειναι και ο σκοπος ενος φορουμ).
Και υπαρχουν ψαρια με μεγαλες απαιτησεις και ψαρια χωρις μεγαλες απαιτησεις.
Κι αν δωθηκε ποτε καποια υπερβολικη προταση, σιγουρα θα υπηρχε και καποια πιο οικονομικη αντιπροταση.

Αν το δω και με απολυτους αριθμους, το πρωτο μου ενυδρειο ψαροσαλατα 50 λιτρων, με ψευτικο διακοσμο, με εσωτερικο φιλτρο και χωρις βαση, που στηθηκε με συμβουλες απο πετσοπαδες, μου κοστισε σχεδον οσο το δευτερο, 200 λιτρα, με εξωτερικο φιλτρο, με επιπλο και αληθινη διασκοσμηση. Κι αυτο στηθηκε απο συμβουλες του φορουμ.
Αυτος ειναι και ο λογος που συνεχιζω να συμμετεχω σε φορουμ. Η ανταποδοση αυτη της πολυτιμης βοηθειας, αλλα και γιατι συνεχιζω να μαθαινω καινουρια πραγματα που βελτιωνουν τη διαβιωση των μικρων μου φιλων.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01419 seconds with 11 queries