Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 09-10-08, 14:46
Το avatar του χρήστη fotis478
fotis478 Ο χρήστης fotis478 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν τα φερει φιλος σου και τα ψαρια ειναι σχετικα μικρα μπορει να τα βαλει σε πλαστικα μπουκαλια νερου 1,5 λιτρου με λιγο νερο και μια παστιλια οξυγονου και να τα μεταφερει με την βαλιτσα - δεν απαγορευεται αλλα δεν χρειαζεται να το δηλωσει κιολας και ετσι δεν πληρωνουμε μεταφορικα

αν ειναι μικρα μπορουν να μπουν πολλα στο ιδιο μπουκαλι και να μην βγει υπερβαρος

Ακούστε να δείτε πως έχει η κατάσταση:

Ένας φίλος μου θα βρεθεί για λίγες μέρες στην Οξφόρδη(κοντά στο Λονδίνο). Ο Άγγλος συνχομπίστας από τον οποίο θα προμηθευτούμε τα ψάρια μένει στι Λίβερπουλ(αρκετά μακρια). Όταν λοιπόν λέω μεταφορικά αναφέρομαι στη διαδρομή Λιβερπουλ-Οξφόρδη. Όπως γνωρίζεται ενας επιβάτης μπορεί να μεταφέρει μαζί του αποσκευές συγκεκριμένου βάρους χωρίς κάποια επιπλέον επιβάρινση. Άν αυτό το όριο ξεπεραστεί έχει κάποια χρέωση ανάλογα με το πόσσα επιπλέον κιλά μεταφέρει(τα ψάρια μας) και ποια είναι η εταιρία. Ο φίλος μου θα ταξιδεψει για Ελλάδα την πρώτη Νοεμβρίου. Ένα θέμα που πρέπει να γνωρίζεται είναι το εξής:
Τα ψάρια θα τα παραλάβει ο φίλος μου το Σάββατο το πρωι στις 30/10(δεν γίνεται αλλιώς). Θα πρέπει λοιπόν να τα βγάλει από τις σακούλες τους και να τα βάλει σε ένα ζεστό μέρος του σπιτιού για 2 μέρες σε φρέσκο νερό με αντιχώριο. Μετά θα πρέπει να τα συσκευάσει τη Δευτερα 1/11 που επιστρέφει. Το θέμα είναι οτι ο φίλος μου δεν έχει ιδέα από ψάρια και ενυδρεία.
Ακούω και τις δικές σας ιδέες ώστε να γίνει η μεταφορά οσο το δυνατόν πιο ασφαλής.

Ορίστε και μια φωτό
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Young sexable fish one month ago..They are now a lot more colourful..jpg
Εμφανίσεις:  237
Μέγεθος:  55,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 12 queries