Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 16-03-15, 02:27
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κατι ασχετο-σχετικο,για να το σκεφτεις λιγο αργοτερα αλλα πριν διαλεξεις τι ψαρια θα βαλεις.

το στησιμο που εχεις κανει με τις πετρες και τα ξυλα στο ενυδρειο μου αρεσει παρα πολυ,αλλα φοβαμαι πως οι πετρες που εχεις,ισως ειναι ασβεστολιθικες και θα σου ανεβαζουν τη σκληροτητα του νερου.
(αυτο θα σε περιορισει στην επιλογη ψαριων,αν προτιμησεις ψαρια που θελουν μαλακο νερο).

οποτε μαζι με τα τεστ για αμμωνια(NH3NH4),νιτρωδη(NO2) και νιτρικα(ΝΟ3) καλο θα ειναι να παρεις και τεστ για γενικη και ανθρακικη σκληροτητα(GH/KH-πανε και τα δυο μαζι σε μια συσκευασια).
θα χρειαστεις και τεστ για PH,αλλα αυτο μπορεις να το παρεις και λιγο αργοτερα(αν και ειναι το πιο φτηνο απολα).

αν δεν μπορεις να τα παρεις αμεσα,εστω μια-δυο μετρησεις και σκληροτητων στο πετσοπ,θα βοηθησει.(μια για το νερο της βρυσης και μια για το νερο του ενυδρειου σε 20 μερες/η οταν στρωσει)

τα υπολοιπα στα εχουν πει ηδη παραπανω.θα σε βοηθησει πολυ αν διαβασεις τα υπομνηματα του φορουμ στους αρχαριους γλυκου νερου.
εβαλε το λινκ κ πιο πανω ο Bill o σαμιος, αλλα το ξαναβαζω
εδω
και οτι απορια εχεις ρωτας.

παντως το στησιμο μου αρεσει παρα πολυ αν και με παραπεμπει πιο πολυ σε αφρικανικο για καποιο λογο
(αν και εχω δει βιντεακια και με μονομαχους σε παρομοιο περιβαλον)
α,και καλωσηρθες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 11 queries