Θέμα: νεα μελη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 17-12-08, 22:04
Το avatar του χρήστη Moutralewn
Moutralewn Ο χρήστης Moutralewn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-10-2007
Περιοχή: Άνω Γλυφάδα
Μηνύματα: 690
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Δεν είναι ακριβώς έτσι, οι κανονισμοί αναφέρουν :

Παράθεση:
5. Χωρίς να ειναι απόλυτο ή να απαγορεύεται το αντίθετο, καλό θα είναι οι μικρές αγγελίες να έχουν σχέση με το χόμπι.
Για τους αλεξιπτωτιστές θα συμφωνήσω ότι είναι κάπως, αλλά πάλι θα πω ότι δεν το βρίσκω και κακό.
Με ενοχλεί περισσότερο το πέσιμο, παρά το τι πουλάει.
Δεν θα με χάλαγε καθόλου, να βρεθεί ένα αλεξιπτωτιστής που πουλάει μία Toshiba regza 50" με 400 ευρώ σε 10 άτοκες δόσεις χα,χα,χα.
Προσωπικά θεωρώ ότι είτε θα πρέπει να υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία για μη-ενυδρειακες αγγελίες ή δεν θα πρέπει να "επιτρέπεται" η δημοσίευση άσχετων αγγελιών.

Βέβαια ο τρόπος που είναι διατυπωμένος ο κανονισμός αφήνει την τελευταία κουβέντα στον Τόλη, κάτι που εκ του αποτελέσματος δουλεύει καλά μιας και ο Τόλης δεν είναι όσο φασίστας λέει.

Όσον αφορά το πέσιμο στους....αλεξιπτωτιστές (κορυφαίος χαρακτηρισμός - ) συμφωνώ.
Παρεπιπτόντως για την Toshiba ενδιαφέρομαι εγώ αν υπάρχει ακόμα...σου στέλνω PM να κανονίσουμε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Μη παίρνεις και μετρητοίς τους χαρακτηρισμούς περί αφεντικών, σπιτιών κλπ σε χαβαλέ τα έγραψα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Όμως δεν είναι ψευδές το νόημα, έτσι λειτουργούν όλα τα forae.
Όποτε όμως επισημανθεί ότι όποιος έχει το μαχαίρι έχει και το καρπούζι, πάντα κάποιος-οι θα αντιδράσει-σουν και θα πει περί δημοκρατικότητας κλπ.
Και εδώ θα συμφωνήσω απλώς σε πολλά φόρα παρεξηγείται η έννοια της "δημοκρατικότητας" (που, θα συμφωνήσω επίσης ότι, είναι άστοχος σαν χαρακτηρισμός) με την έννοια της ελευθερίας τους λόγου (γραπτού, στην περίπτωσή μας).

...και δεν αναφέρομαι στην παρούσα κοινότητα αλλά σε πολλές άλλες.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Αυτό που λές είναι οξύμωρο και εξηγώ.
Για να μπεις σε ένα forum συνήθως, για να μην πω πάντα, σου εμφανίζονται οι κανονισμοί και εσύ αφού τους διαβάσεις πατάς το κουμπάκι "αποδέχομαι" για να συνεχίσει η εγγραφή σου.
Πως λοιπόν θα συμφωνήσεις και στο καπάκι θα μπεις να τους αμφισβητήσεις ?
Υποτίθεται ότι για αυτό τους βλέπεις κατά την εγγραφή σου και άμα δεν σου αρέσεις πατάς ότι δεν συμφωνείς και αυτόματα σταματάει η διαδικασία.
Άσε που πρώτη φορά το ακούω αυτό το φρούτο να γράφεται κάποιος για να αμφισβητήσει τους κανονισμούς.
Δεν αναφέρω να αμφισβητεί κάποιος τους κανονισμούς αλλά το να μην συμφωνεί πλήρως με κάποιους απο τους κανονισμούς.

Εκεί θεωρώ ότι πρέπει να το επισημαίνει χωρίς να απαιτεί κάτι. Απλώς να το θέτει προς συζήτηση δεχόμενος ότι την τελευταία κουβέντα της έχει πάντα ο ιδιοκτήτης. Το παραπάνω το θεωρώ πολύ υγιές σε μια κοινότητα, όπως ένα φόρουμ.

Π.χ. εγώ συμφωνώ με όλους τους κανονισμούς αλλά διαφωνώ μερικώς με τον συγκεκριμένο περί αγγελιών.
Αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι δεν τον τηρώ αλλά ούτε ότι με ενοχλεί, απλώς παραθέτω το πως θα μπορούσε να είναι κατά την γνώμη μου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69
Παρ'ότι στην ουσία σου απαντώ με την παραπάνω παράγραφο που έγραψα, θα σταθώ στο ότι ο Τόλης είναι αποδεδειγμένα πολύ συζητήσιμος (πάρα πολύ ελαστικός θα έλεγα) και καθόλου φασίστας που χιουμοριστικά διαφημίζει.
Μάλιστα σε σημείο να μου σπάει τα νεύρα !
Χμμ εγώ είμαι ο φασίστας τελικά......εντάξει είναι γνωστό και το παραδέχομαι, μην βαράτε.


Ο Τόλης είναι ο ιδιοκτήτης του GAB και μεγάλο λαμόγιο.

ΥΓ Το λαμόγιο το έγραψα για να σου αποδείξω τα παραπάνω.
Περισσότερο θα προσπαθήσει να μου αλλάξει την γνώμη παρά να με σερβίρει ένα ban.
Άμα εξαφανιστώ απότομα, ε υπάρχουν και οι εξαιρέσεις απλά για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα χα,χα,χα
Το ότι μετά απο 1+ χρόνο που είμαι μέλος σε αυτό το φόρουμ, δεν ήξερα ότι ο Τόλης είναι ο ιδιοκτήτης τα λέει όλα.

Έχει τύχει σε πολλά topics να συμφωνήσω ή να διαφωνήσω με τον Τόλη και ποτέ δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Αυτό πιστεύω είναι η τρανότερη απόδειξη.
__________________


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02034 seconds with 11 queries