Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 19-06-13, 17:13
Το avatar του χρήστη Qbrain
Qbrain Ο χρήστης Qbrain δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 226
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lingistis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ψαρια του qbrain, είναι διασταυρωση guppy και enlder... άρα υβρίδια

Φίλε μας qbrain, νομίζω ότι πλέον έχεις μια σαφή απάντηση…
Το ‘‘θέμα υβρίδιο‘‘ είναι αρκετά περίπλοκο όσο απλό και εάν το νομίζουμε. Υπόψη ότι υπάρχουν συγγράμματα που έχουν καταρρεύσει επειδή δεν μπόρεσαν να είναι σαφείς σε ακριβώς αυτό το θέμα. Είναι κάτι πολύ λεπτό τελικά και όσοι έχουμε τύχει να ασχοληθούμε με θέματα βιολογίας μας συναρπάζει. Εγώ έγραφα και ξανάγραφα μια εργασία ώσπου να οριστικοποιηθούν κάποια πράγματα στο δικό μου πεδίο

http://www.landesmuseum.at/pdf_frei_..._1013-1026.pdf
Ο όρος intra-specific hybrids του Σπύρου ακούγεται καλύτερα απο το υβρίδια. . Ωραία εργασία για τους τρανσφορμερς χαχαχαχαχαχα (αν γράψεις bumblebees στο google θα καταλάβεις)

Επόμενος για να το κλείσουμε το θέμα
Τα συγκεκριμένα 2 και ενδεχομένως πολλα ακόμα ειναι κάποια διασταύρωση endler & guppy. Αυτα τα intra-specific λοιπόν θα μπορούν να διασταυρώνονται μόνο με guppy και intra-specific γιατι απλά δεν έχω endler. Το θέμα τώρα ειναι το εξής τα intra-specific που διασταυρώνονται με intra-specific τι θα βγάζουν. Και τα intra-specific που θα διασταυρώνονται με τα guppy τι θα βγάζουν. Και αν τα guppy ειναι περισσοτερα απο τα intra-specific καπια στιγμής δεν θα εκφυλιστουνε εντελώς και θα ξανά κυριαρχήσουν τα guppy?
__________________
by qbrain
qfail.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01686 seconds with 11 queries