Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 18-01-13, 18:55
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
και πως θα γινει προσεκτικη επιλογη γονεων,βελτιωνοντας τη φυλη(οπως λες) χωρις το πεντιγκρυ?
σαν τι αλλο θα επρεπε να κανει δηλαδη,περα απο αυτο και λες οτι δεν κανει τιποτα αλλο?
φιλε μου παρα πολλα μπορει να κανει οπως κανει και καθε σοβαρος εκτροφεας οπως να παρει το προτυπο του σωματοτυπου και να αρχισει να μετραει ακρομια ,πελματα,κεφαλια,καπουλια,θωρακες,πλατες κτλ εχω εγω ν ασου δειξω σκυλια με πεντιγκρυ γνησιο που εαν τα βαλεις διπλα σε σωστο σκυλο νομιζεις οτι ειναι αλλη ρατσα!!!!ξερεις τι ειναι και πως βγαινει το πεντι???εαν δεν ξερεις να σου πω εχεις 2 σκυλια που εχουν πεντι το οποιο αναφερει γενεολογικο δεντρο τα ζευγαρωνεις και πας στο κοε διλωνεις την γεννα και το πεντιγκρυ και το βγαζεις,κανεις δεν ελενχει τα κουταβια ολα ή καθε φορα παρα μονο δειγματοληπτικα και αν!!!οποτε για μενα το πεντι ειναι αλλη μια πατεντα ενος σκατοοργανισμου που λεγετε fci και κοε για να τα παιρνουν.διαβασε να δεις τι πρεπει να γινει ωστε να βγαλεις πεντι ston ukc πχ.ολα τα πεντι ειναι σκουπιδοχαρτα δεν δηλωνουν τι ειναι ο σκυλος σου.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
ακριβως!
Βελτιωση μπορει να θεωρησει καποιος και την προσθηκη μιας αλλης ρατσας στο υπαρχον αιμα!
οχι στιβ εισαι πολλυ λαθος απο την στιγμη που βαζεις αλλο αιμα μεσα πας και για αλλη ρατσα,βελτιωση εννοω οτι εχω μια σκυλα με πχ λεπτα ποδια αλλα με πολλυ καλα υπολοιπα χαρακτηριστηκα για να μην καψεις την σκυλα την ζευγαρωνεις επιλεκτικα με επιβητορες που θα σου δωσουν κουταβια με σωστα ποδια και χτιζεις ενα δεντρο βελτιωσης.
-------------------------
αγαπη ειναι ο ιδρωτας στο μπλουζακι σου (αννα βισση)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maxmike : 18-01-13 στις 18:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01560 seconds with 11 queries