Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 02-05-14, 20:03
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Eυχαριστω nazgul.

Τεταρτη απογευμα μπηκαν τα ψαρακια. Τα χρωματα τους και στο μαγαζι ηταν πορτοκαλι και οχι τοσο κοκκινα οσο φαινεται να ειναι τα boraras brigittae. Mπορει ομως να κανω και λαθος και ουτε εκει να ειχαν δειξει τα χρωματα τους. Ποιος ξερει.. Βλεπουμε στη συνεχεια. Απλα βλεπω οτι αλλαζουν και σχηματισμοι πανω στο σωμα των microrasbora μεταξυ τους και ελεγα μηπως τα ξεχωριζα. Θα προσπαθησω παλι οταν ξαναπαω σπιτι του φιλου να τα δω.

Οσον αφορα τη ροη του φιλτρου, να ανοιξει λοιπον παραπανω τρυπες στο spraybar ή να το στειλει αναποδα να βαραει στο τζαμι.

Καλλιεργια microworms δεν νομιζω πως θα κανει (ή θα εκανε οποιοδηποτε αλλο σκουλικακι, αλλα θα του το πω).

Απο τροφες οπως ειπα και στην αρχη, δινει τριμμενη ocean nutrition discus flakes, hikari για μωρα και tetramin baby παλι για μωρα. Ολες τις τρωνε με ορεξη. Στο δευτερο βιντεο κλεισαμε το φιλτρο και ταισε hikari (το κλεισαμε μιας και ειναι τελειως πουδρα).

Εγω μονο την fishtamin ειχα ακουσει, απλα ειμαι σκεφτηκα και την jbl λογω του οτι φαινεται να εχει περισσοτερα στοιχεια καθως και ειναι περισσοτερα ml. Θα μου πεις τι να τα κανει ο φιλος τα περισσοτερα ml οταν θελει 2-3 σταγονες να ριχνει στα 20 λιτρα (ή να μουλιαζει την τροφη) μια στο τοσο.

Ναι, το ενυδρειο θα μπορουσε να ειναι μεγαλυτερο (αν και σαν εισαγωγικες στο seriously fish εχει τις διαστασεις 40x20 που ειναι κοντα στου φιλου 36x21). Δεν βλεπω να ειναι και κοπαδι οπως οι αρλεκινοι, τα εσπει κλπ. Σε ολο το ενυδρειο κινουνται (και δεν φοβουνται καθολου την παρουσια μας). Ο φιλος, τωρα ξεκινησε με τα ενυδρεια και ηδη σκεφτεται να παει καποια στιγμη σε 60λιτρο. Απο εκει και περα, οπτικα εγω τα βλεπω οκ σαν αναλογια μεγεθος ψαριων και μεγεθος ενυδρειου, αλλα εννοειται οτι οσα παραπανω (λιτρα και ατομα) τοσο καλυτερο.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01610 seconds with 11 queries