Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 02-11-11, 11:55
Το avatar του χρήστη atsoum
atsoum Ο χρήστης atsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Σχετικά με το petcumulus, αυτά που είπα δεν τα είπα για να θίξω το συγκεκριμένο κατάστημα. Τα σχόλια μου αφορούν περισσότερο τις Ελληνικές επιχειρήσεις γενικότερα.

Οι αρχές του ηλεκτρονικού εμπορίου, είναι ίδιες για όλους. Γράφεις ξεκάθαρα πράγματα στο site σου, για μεταφορά, για διαθεσιμότητα κτλ κτλ.
Το να μπω στην διαδικασία να ασχοληθώ περισσότεο με τηλ ή e-mail έχει ήδη χάσει το νόημα του ηλεκτρονικού εμπορίου. Αυτό έχει νόημα μόνο όταν θέλω να αγοράσω κάτι "εξιδικευμένο".
Το ηλεκτρονικό εμπόριο δημιουργήθηκε μεταξύ άλλων για να σώσει χρόνο και χρήμα και στον πελάτη και στον κατασηματάρχη. Ένα ηλεκτρονικό κατάστημα λοιπόν θα πρέπει από μόνο του να είναι ξεκάθαρο προς τους υποψήφιους πελάτες στο τι πουλάει, στην διαθεσιμότητα και στο κόστος.

Έχετε επισκεφτεί ποτέ ηλεκτρονικό κατάστημα στο εξωτερικό και να έχετε κάποιου είδους αμφιβολία για όλα τα παραπάνω; Ναι σίγουρα μπορεί να έχει υπάρξει και αυτή η πιθανότητα αλλά είναι σπάνιο.

Ξαναγράφω τέλος πως το συγκεκριμένο κατάστημα έχει καλές τιμές. Θα είμαι ένας από τους υποφήφιους πελάτες του στο μέλλον.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries