Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 22-04-09, 15:00
Το avatar του χρήστη geoaki
geoaki Ο χρήστης geoaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-09-2008
Περιοχή: θεσσαλονικη- Πλαγιαρι
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Γεια σας και πάλι...

συγγνώμη για τις φωτώ ..αλλά κάτι συμβαίνει και δεν μου τις ανεβάζει...
το ενυδρείο των 500λιτρ που έχω είναι το τρίτο στην σειρά..μαζί με ένα 220λιτρ και 120 λίτρον...

όντως για την επιλογή των ψαριών δεν το πολυπρόσεξα...αλλά ξεκίνησα το διάβασμα..κάλιο αργά παρά ποτέ...


τα ενυδρεια ειναι ολα κατασκευης δικιας μου με εσωτερικο φιλτρο κτλ.

θα προσπαθήσω να σας στείλω από όλα τα ενυδρεία φωτώ...

στον ενυδρείο των 220 λιτρ αχω μόνο χρυσόψαρα ..τα όποια έχουν παραμεγαλώσει και σκέπτομαι κάτι να κάνω για να τους φτιάξω μεγαλύτερο χώρο(ενυδρείο η λίμνη)

ολα τα ενυδρεια χρειάστηκαν εβδομάδες προετοιμασίας και το νερό που χρειάστηκα αρχικά προήλθε απο στρωμένα ενυδρεία μικρότερης χωρητικότητας

είναι φανερό οτι δαπάνησα περισσότερο χρόνο παρα χρήματα...και αυτό γιατι προσπάθησα να κρατήσω το κόστος αρκετά χαμηλό...
προσπάθησα να κρατήσω επαφή με το φόρουμ σας μπας και βρω κανένα φυτό η καμία κιχλιδουλα της αρεσκείας μου αλλά ποτέ δεν προλάβαινα να απαντήσω.....

ευχαριστώ για τις συμβουλές σας...εδω και μερες εχω κατεβάσει άπειρες ψηφιακές εγκυκλοπαίδειες για την περιποίηση και την φροντίδα ενός ενυδρείου.....

και ελπίζω σιγά σιγα να αποκτήσω αρκετή πείρα....


παρακατω ανεβασα μερικες φωτογραφιες από το ενυδρειο των 500 λιτρων, όπως ειπα και στα χαρακτηρηστικα η αμμος είναι βρασμενη και πλημενη προσεκτηκα όπως επισης και οι πετρες…μια μικρη παρενθεση καποιες κιχλιδες και έναν πλεκοστομο τους εχω τουλαχιστο πανο από 4 χρονια σε μικροτερα ενυδρεια πρινα αποφασησω να τα μετακομίσω σε μεγαλυτερο σνυδρειο..!!!

Υ.Σ
οι κιχλιδες νομιζω ειναι ολες απο την λιμη μαλαουι...τωρα για τα υπολοιπα ψαρια θα βρω μια λυση...!!!

-------------------------

-------------------------

-------------------------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη geoaki : 22-04-09 στις 15:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01737 seconds with 11 queries