Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 09-02-06, 12:52
Το avatar του χρήστη Μάγγος Θωμάς
Μάγγος Θωμάς Ο χρήστης Μάγγος Θωμάς δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 164
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Μάγγος Θωμάς
Προεπιλογή

Παράθεση:
τοτε καλυτερα να ακολουθησεις τη συμβουλη μου.Χρησιμοποιησε σαπουνι για τα πιατα και αφησε το για μια μερα γεματο με σαπουνονερο.Μετα ξεπλυνε το καλα με αρκετο νερο και αν νομιζεις οτι δεν καθαρισε καλα επανελαβε τη διαδικασια. Το υδροχλωρικο οξυ μπορει να σου χαλασει το βαρελακι.
Εκτος εαν το διαλυσεις σε νερο και το ριξεις στο δοχειο σου αραιωμενο.
Έχω την υποψία ότι περιείχε κάποιο σαπουνοειδές. Απο αυτό θέλω να απαλλαγώ.
Το υδροχλωρικό οξύ το πουλάνε σε πλαστικά μπουκάλια. Δεν νομίζω να μου χαλάσει το πλαστικό βαρελάκι.

Παράθεση:
Γιατι δεν δινεις ελαχιστα χρηματα να παρεις ενα καινουργιο?
Για να καταλαβεις ... μια δεξαμενη πετρελαιου του 1ος Τονου εχει 100ευρω.
Αρα φανταζομαι οτι στα λιτρα που θελεις, η τιμη θα ειναι πολυ μικρη και θα εισαι και σιγουρος.
Αυτά τα τεπόζιτα νερού που είναι για πατάρια βγαίνουν απο 250 λίτρα και πάνω. Με την α/ο να μου παράγει στην καλύτερη 3 λίτρα την ώρα ....... φέξε μου. Όσο για τα χρήματα αν μπορώ να κάνω κάτι με 0 € γιατί να δώσω έστω και χ ???

Παράθεση:
κι εγω θωμα καινουριο σου προτεινω (σαν αυτα που βαζουν τα τυρια στο χωριο )....
σκεψου μονο τις επιπτωσεις αν γινει καμια στραβη με το αλλο δοχειο :-/
Και κανούργιο να πάρω θα πρέπει να το καθαρίσω με κάποιο τρόπο γιατί κατά την διαδικασία παραγωγής όλο και κάτι μένει.

Υγ. Η παραπάνω συζήτηση είναι όπως κάθε παράθεση απόψεων είναι γόνιμη. Να δηλώσω και εγώ ότι η αγορά κανούργιου δοχείου είναι η καλύτερη λύση. Το ερώτημα είναι αν είναι ασφαλές να χρησιμοποιήσω αυτό που έχω ......
__________________


Don't Panic (<-----In Big Friendly Letters)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01710 seconds with 11 queries