Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #217  
Παλιά 01-03-15, 09:29
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
ο νεκρός βράχος θα αφήνει για αρκετό καιρό φωσφορικά και άλλα οργανικά στο νερό , όπως είπε ο Πάνος ο αντιφώσφορος είναι απαραίτητος καθώς σκιμμερ ,άνθρακας και κυκλοφορία νερού να κάνεις το λεγόμενο κουράρισμα
οταν λεμε νεκρο βραχο εννοουμε και αυτον που πηρα απο παραγγελια εξωτερικο, η μονο αυτον που πηρα απο αλλο ρεεφ προσφατα δουλεμενο???
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χορις να θελω να ερθυω σε αντιπαράθεση το μονο που θελεις φωτα συγκεντρωμενα στην χαετο ,ανθρακα και καλη κυκλοφορια.
σκιμμερ και αντιφωσφορος δεν μου καθετε καλα. τι παραπανω θα κανει?
ο βραχος σιγουρα βγαζει και θα βγαζει για αρκετο καιρο αλλα δεν πιστευω οτι θελει και αντιφος ταυτοχρονα με την χαετο.
για μενα καλο ειναι να εχει αντιφος στην καβαντσα αλλα να ειναι αλουμινιου σε περιπτωση που χρειαστει να κανει πολλη δουλεια....
χωρις να ξερω για το θαλασσινο οσα ξερετε για την ωρα εχω στο σαμπ 2 ειδη αλγες, με φωτισμο που αναβει αντιθετα απο το φως του ενυδρειου,
σκιμμερ, αντιφωσφορο και ανθρακα δεν εχω βαλει για την ωρα....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Κ Εμφάνιση μηνυμάτων

Που σε εμποδίζουν οι αλλαγές στην αποίκηση των βακτηρίων σου;
αυτη την στιγμη εχω ΝΟ2 και περιμενω να ανεβουν τα ΝΟ3 για να τελειωσει ο κυκλος.
αν κανω αλλαγη και λιγοστευω τα ΝΟ2 δεν καθηστερω τον κυκλο??
επισης ριχνω κι ενα σκευασμα για βοηθεια, δεν θα παει και αυτο χαμενο??
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 01-03-15 στις 09:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries