Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 03-09-03, 19:47
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Τα αγαπητα μας χελωνάκια μπορείς κάλιστα να τα όνομασεις "ο τρομος βγήκε απο το καβούκι!" όσον αφορα
τα ψαρια και τις απόψεις τους για αυτά.
Εχω δεί χελώνα να κολυμπαει αδιαφορη επι 3 μερες διπλα σε ψάρια και στην 4 μερα με μια κινηση που θα
την ζήλευε και Γκριζλι που ψαρευει σολομους να αφαιρει απο χρυσοψαρο (τα γρηγορα τα κομετ , οχι
τα ορανδα με τις διπλες ουρες!) την ουρα σε χρόνο DT και αντίστοιχα σε χρόνο dt να το σκοτωνει
και να το τρώει.

Όπως επισεις έχω δεί ενα "γλυκητατο" χελωνακι 10 εκατοστών να έχει βουτήξει κυπρινοειδες χρυσοψαρο
στην δεξαμενη του Εθνικου κήπου, μεγέθους 35+ εκατοστα απο τα βρανχια και αφου το έπνιξε το εσυρε
, αφου απόθησε τις άλλες χελώνες! , σε ένα ήρεμο και βαθυ σημειο για να του ΄ξηγήσει το βερύκοκο
Αυτό πρίν απο 3 μήνες

Αν επίμένεις να κανεις συνδιασμο χελώνας- ωψαριου τότε ειληκρινα δεν γνωρίζω τι θα μπορούσες
να βάλεις και να επιβιώσει μαζι τους. Βλέπεις ακολοθούν την φιλοσοφία των όσκαρ. "Χωραει δεν
χωράει στο στόμα μου , εγω το δαγκώνω!"
Καποιοι δοκιμασαν με πακου...(βλ. πιρανχα)
Δεν χρειαζεται να σου πώ το αποτέλεσμα....

Ακομα το κλαίνε το πακου...

Παντως ότι και να βάλεις βαλε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ φιλτρο που κατα προτιμηση να ρουφάει απο το φιλτρο βυθου
και με λίγο χαλικι απο πανω... Τα όσκαρ και τα χρυσοψαρα βγάζουν ΛΙΓΟ πραγμα σε σχέση με τις χελώνες..

Και φυσικα μην ξεχασεις τις αλλαγες νερου.
Βεβαια μια λυση θα ήταν (εαν βαλεις και φυτα μεσα) να πετας της έξοδο του φιλτρου στις ρίζες των φυτων


Αυτα τα ολιγα....
Αναμένουμε αποψεις αποριες και αναθεματισμους


Αλέξανδρος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01712 seconds with 11 queries