Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 28-06-17, 16:49
Γεω κατ Ο χρήστης Γεω κατ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2017
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitra_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το νερό πρεπει να το εχεις ίσα με το μαυρο...
Νομιζω θα σου τα πει κι ο κύριος Τάκης. Οτι αυτά τα χρυσόψαρα γίνονται τεραστια.. Κι το φιλτρακι ξέρω οτι λέει οτι είναι για 60 λίτρα αλλά είναι μικρο. Ειδικα για τα χρυσόψαρα. Μέσα έχει ενα σφουγγάρι. Θα πρεπει να το κόψεις κι να πάρεις απο το Πετ ΣΟΠ ενα πράγματα κι ειτε σαν μπιλοτσες άσπρες ειτε σαν μακρονι. Αυτό είναι το βιολογικό υλικό που θα βοηθησει να στρώσει το φίλτρο σου κι τι ενυδρείο σου.
Αν ανοίξω το φίλτρο θα δω μεσα ενα σφουγγαρακι το οποιο θα πρέπει να το αντικαταστησω με το υλικο που μου ειπες? Πως το ζηταω απο πετ σοπ. Αν μπορείτε να μου πειτε γιατι δεν εχω πολλες απαιτησεις απο τους υπαλλήλους των πετ σοπ εδω στι Ηράκλειο και θα μου δώσουν ότι να ναι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία
Αυτό που κρέμεται είναι κόπρανα, να μην ανησυχείς.
Αφού το ενυδρείο έχει καπάκι το γεμίζεις μέχρι τέρμα επάνω.
Τα συγκεκριμένα ψαράκια θέλουν ενυδρείο τουλάχιστον 200 λίτρων
και με μήκος ενυδρείου από 1,20 και πάνω.
Αν μπορείς μέτρησε διαστάσεις ενυδρείου και πες μας (Μήκος, Πλάτος, Ύψος)
Ρίξε μια ματιά σε αυτό να μάθεις μερικές πολύ χρήσιμες πληροφορίες για τα χρυσόψαρα http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74230
Θα φροντίσω να τους αλλαξω ενυδρείο. Η αληθεια ειναι πως και αυτό το ειχα αγοράσει 140€ οποτε φανταζομαι πόσο θα εχει το 200 lt. Μηπως υπαρχει περιπτωση να τους κανει καποιο πιο μικρο απο το 200?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γεω κατ : 28-06-17 στις 16:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01841 seconds with 11 queries