Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 09-12-13, 09:25
pulsedia Ο χρήστης pulsedia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2012
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Πετσοπας????

Η σταθερή φωτοπερίοδος είναι βασικό στοιχείο ενός ενυδρείου

Ο μη φωτισμός, μία μέρα την εβδομάδα, μάλλον προβλήματα θα φέρει, παρά κάτι θετικό
Και δεν αναφέρομαι μόνο στα φυτά, αλλά και στα ψάρια

Ούτε η μείωση στη φωτοπερίοδο από τις 10 ώρες στις 6, μέσα σε ένα 24ωρο, ενδείκνυται

Προσπαθούμε μέσα σε 5 τζάμια, να ξεγελάσουμε τη φύση
Ο βασικός κανόνας είναι : σταθερότητα στις ρουτίνες κι όλες οι αλλαγές να γίνονται σταδιακά κι όχι απότομα

Δεν λεω οτι καποιος απο τους δυο λεει μπουρδες αλλα μια φορα να ακουσω μια γνωμη σταθερη δεν ετυχε. Σε οτιδηποτε ολο αυτο το διαστημα που εχω το ενυδρειο απο ολους σχεδον πηρα διαφορετικη απαντηση. Ο ενας λεει βαλε αυτο το ψαρι δεν εχει προβλημα, ο αλλος λεει δεν κανει, ο ενας λεει ταιζεις πολυ, ο αλλος ταιζεις λιγο, ο ενας λεει εχεις πολυ φως, ο αλλος λεει βαλε κι αλλη λαμπα, η μια ιστοσελιδα εχει ταδε χαρακτηριστικα στο ταδε ψαρι, η αλλη στο ιδιο ψαρι εχει αλλα χαρακτηριστικα, ενα φυτο που πηρα (το οποιο διαλυθηκε τελικα, μιλαμε εγινε φυτιλια, εξαφανιστηκε) ηταν ευκολο συμφωνα με το tropica, και συμφωνα με αλλη ιστοσελιδα δεν ηταν ευκολο, αυτος που το πηρα μου λεει ειναι οκ, ο αλλος μου λεει ποιος σου ειπε να το παρεις? Χεσε μεσα Πολυχρονη. Ο χρονος και τα λαθη προσφερουν εμπειρια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01787 seconds with 11 queries