Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 29-12-08, 06:19
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

[quote=skourkou;315971]Το προβλημα αυτό δεν υπηρχε πιο παλια αλλα παρουσιάστηκε από το καλοκαιρι. Καλα θα ηταν να δεις τι αλλαξες απο τοτε(π.χ ειδος-μαρκα τροφης,θεση ενυδρειου,κ.λ.π)
Δεν ξερω αν φταίει το γεγονος ότι το φιλτρο τρεχει περιπου δυο χρονια και δεν εχω αλλαξει το σφουγγαρι. Οχι,σιγουρα καποια στιγμη θα θελει αλλαγη αλλα οχι επειδη στομωνει
Επισης ένα άλλο προβλημα είναι ότι και η σωλήνες του εξωτερικου μου ΕΗΕΙΜ (2222) βουλώνουν πιο γρηγορα απ΄ότι παλιότερα και πέφτει η ροη του.Μηπως κι αυτο, μετα το καλοκαιρι?
Μηπως να άλλαζα το υλικο του εσωτερικου με βιομπαλες?Δε νομιζω, το μονο που θα πετυχαινες, θα ηταν να αλλαζες το filterwool του εξωτερικου σου ποιο γρηγορα..
Νομιζω οτι τα εσωτερικα κανουν καλυτερο "skimming" οποτε και λογο μικροτερου ογκου βουλωνουν ποιο γρηγορα

/quote]
Περιμενε κι αλλες γνωμες
-Vereranos εχει ξαναειπωθει οτι ειναι λογικο σε 1000τοσα(eheim) φιλτρα τα 10-20 να παρουσιασουν καποιο προβλημα....στα 5-10 (π.χ fluval λεω εγω)μπορει να τυχει και κανενα... οπως και το οτι στα 10-20 αν τυχει κατι, θα διορθωθουν ειτε λογω εγγυησης,ειτε λογω aftersales, στο 1(αντε, μη eheim) ομως που θα τυχει κατι τι κανουμε?
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries