Θέμα: Ich???
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 25-03-09, 13:31
Το avatar του χρήστη Stathis.k
Stathis.k Ο χρήστης Stathis.k δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 50
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas_dimi_xapsas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ παιδιά! Raven τα Bloodworms δεν είναι κατεψυγμένα αλλά αποξηραμένα! Την θερμοκρασία από χθες κιόλας άρχησα σιγά σιγά να την αυξάνω! Για τα ψάρια το ξέρω αλλά: τα Gouramies και τα Cory τα βάλαμε διαβάζοτας το υπόμνημα του Τολι στην κατηγορία των Bettas, τα Πλατυ έχοντας διαβάσει ένα άρθρο σε ένα ξένο φορουμ. Τα καρχαριάκια μας τα είχε προτείνει ένας πετσοπάς (που μάλλον λόγου μεγέθους του ψαριού δεν θα πρεπε να τα πάρουμε) τα σαλιγγάρια δεν νομίζω να έχουν αλλά ούτε και να ροκαλούν πρόβλημα.
Όσο αφορά τώρα τις απαιτήσεις που έχει το κάθε ψάρι στο νερό συλλέγοντας πληροφορίες από το νετ κατέλιξα ότι οι τιμές που έχω καλύπτουν το έυρος τιμών του κάθε ψαριού.
Διορθόστε με αν είμαι λάθος αλλά έχω μπερδευτεί αρκετά τελικά με το τι ψάρι κάνει να έχω με τον μονομάχο!
Το πρόβλημα μας (δικό μου και τις γυναίκας μου) είναι πως ξεκινίσαμε με τον μονομάχο και προσπαθούμε να προσαρμοστεί το ενυδρείο σε αυτόν δηλ. το σενάριο να τον βγάλουμε δεν παίζει.
Αν έχεις να μας προτίνεις κάποιον συνδιασμό ψαριών τα οποία θα μπορούσαν να συμβιώσουν με τον μονομάχο θα μας διευκόλινες πολύ, όποτε έχουμε ποστάρει κάτι ανάλογο σαν ερώτηση η απάντηση ήταν : βγάλτε τον μονομάχο από ότι καταλαβαίνεις δεν μας βοήθησε και πολύ αυτό!
-------------------------
Στάθη τελικά πως είναι ο μικρούλης σου? ελπίζω καλύτερα ρε φίλε είναι τρομερά ψαράκια δεν τα αλλάζω με κανένα! Η θεραπεία με αλάτι πως πάει?

Φίλε μου σ’ ευχαριστώ για τις ευχές σου και στις ανταποδίδω!
Ο μονομάχος μου σήμερα που τον ξανακοίταξα, δείχνει να είναι καλύτερα, αφού παρατήρησα μόνο 3 στίγματα στο κεφάλι (σε σχέση με παλιά που ήταν γεμάτος) και λιγότερα στο σώμα. Από όρεξη μια χαρά και δεν έχει αλλάξει σε μέγεθος (δεν έχει αδυνατίσει που θα σήμαινε αδυναμία και γενικά κολυμπάει με σταθερότητα και δύναμη)
Αυτά τα ψάρια είναι μαχητές πραγματικοί! Είναι απίστευτα! Μακάρι να μας γίνουν καλά!
__________________
saferbeach.comΈνα blog για ασφαλέστερες ακτές και υδάτινο περιβάλλον.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01545 seconds with 11 queries