Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 22-08-16, 16:21
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω διαφωνω με τη νηστεια.πιστευω οτι δεν προσφερει κατι.δεν μπορει ολη την εβδομαδα να τα πλακωνουμε στο φαι και ξαφνικα να μενουν τελειως νηστικα.θεωρω οτι ειναι λαθος για ολους τους οργανισμους.
προτιμω να αυξομειωνω την ποσοτητα τροφης παρα να την κοβω τελειως.
εξηγουμαι:καθημερινα ταιζω 3 φορες απο λιγο(πλεον τα ψαρια μου ειναι ενηλικα),την παρασκευη ταιζω 2 φορες απο λιγο,το σαββατο το ιδιο και την κυριακη μονο ενα μικρο γευμα.
Δεν ειναι ασχημη ιδεα.
Γενικοτερα μαλλον το Random ειναι προτιμοτερο κατα την αποψη μου (για τα ιδια τα ψαρια) αν και για τα νιτρικα ειναι προτιμοτερο να μειωνεις στο τελος της εβδομαδας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν χρειαστει να λειψω μεχρι μια εβδομαδα τα ψαρια μενουν τελειως νηστικα αφου πρωτα σταδιακα μειωσω τις δοσεις τροφης που δινω πριν φυγω και αφου γυρισω παλι σταδιακα φτανω στο κανονικο προγραμμα.
δεν ξερω αν ειμαι σωστος αλλα ετσι κανω ολα τα χρονια.
Σε αυτο με με την σταδιακη αυξηση ταισματος μετα απο νηστεια συμφωνω. Οχι τοσο για τα ψαρια, αλλα για τη βιολογια του φιλτρου. Να προσαρμοστει στους ρυπους παλι. Θα εχει χαθει μπολικη βιολογια χωρις ταισμα.
Στην αποτομη μειωση οχι.
Εγω κανω το αντιθετο. Παχυνση. Για να αποθηκευσουν λιπος για την περιοδο νηστειας.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02269 seconds with 11 queries