Θέμα: malawi 260
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 14-10-14, 19:14
puntakias22 Ο χρήστης puntakias22 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-02-2013
Περιοχή: agio dimitrio athina
Μηνύματα: 217
Προεπιλογή ποσο γρηγορα μεγαλωνουν οι κιχλιδες

καλησπερα και παλι.πηρα απο ενα φιλο εδω μεσα μερικες κιχλιδες τελη ιουλιου.μικρες νεογεννητα ολα.6 λαμπιντο και 6 ντεμασονι.επειδη δεν ξαναειχα ποτε κιχλιδες θελω να ρωτησω ποσο γρηγορα μεγαλωνουν???δηλαδη αν υποθεσω οτι γεννηθηκαν τον ιουλιο αρχες η τελη ιουνιου ειναι δυνατον να ειναι τωρα οσο ειναι ενα γκαπυ μεγαλο???χωρις την ουρα.το λεω γιατι μονο γκαπυ ειχα παλιοτερα για να συγκρινω.δηλαδη τωρα να ειναι 3 εκατοστα.και η αλλη μου ερωτηση ειναι οτι το ενυδρειο που εχω ειναι ενα ανουμπιας 260λιτρα και εχει μια ροζ και μια λευκη λαμπα μεσα.τρεχει περιπου 3,5 μηνες και συνεχιζει αυτη η καφετιλα να βγαινει παροτι κανω αλλαγες 1 φορα την εβδομαδα και εχω μειωσει το φως στις 5 ωρες.(απο παραμετρους ολα καλα) και ρωταω τωρα μηπως φταιει η ροζ λαμπα???γιατι στο προηγουμενο που ειχα με γκαπυ με τρεις λαμπες λευκες δεν ειχα καθολου καφετιλα...να μου πειτε ηταν τιγκα στα φυτα...ναι αλλα και τωρα με μονο 5 ωρες και 5 βελνισαριες γιγαντες ειμαι δεν θα επρεπε να μην ειχα καθολου???να πω ακομα οτι το ενυδρειο απο την αρχη που εκατσε κανα 2 βδομαδες χωρις ψαρια ετρεχε το φιλτρο με πολυ μπιχλα απο ενα φιλο.καποιος κατι???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 11 queries