Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 08-09-05, 22:03
torm Ο χρήστης torm δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-12-2004
Περιοχή: Κερατσίνι
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Celda
Τόσο λίγα είναι; και δηλαδή σε ένα πχ. 60λιτρο τι θα άλλαζε; ΟΚ, θα είχε περισσότερο χωρο να κολυμπήσει αλλά κανείς δεν θα κρατούσε 2 γκάπι σε 60λιτρο, θα είχε 20. Και εκεί πάλι θα υπήρχε συνοστισμός...ή δεν ισχύει το 1λιτρο για κάθε εκατοστό ψαριού; Και σκέψου τι θα έκανε η συγκεκριμένη αν έπρεπε να φάει και την εμποδιζαν αλλα 15 ψάρια!!! Και το τσίμπημα στην κοιλιά; και η αδιαφορία στο αρσενικό; μου φαίνεται ότι εγώ πετυχαίνω τα ανώμαλα ψάρια!!! Λεξοτανίλ μπορώ να δώσω ή θα καταφύγω στον εξορκισμό
Μάλλον θα κοιτάξω να επισπεύσω την αγορά ενός μεγαλύτερου ενυδρείου...αλλα αν βιαστώ θα πάρω 60αρι και οχι 80αρι...
Ευχαριστώ torm...τι τραβάτε κι εσείς...
Το ενα εκατοστό ανα λίτρο είναι πολύ πολύ χοντρικός κανόνας και κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν οδηγός στοκαρίσματος ενυδρείου. Το 60λιτρο εχει μεγάλη διαφορά με το 15λιτρο ακόμα και αν έχεις πολύ περισσότερα ψάρια γιατί θα υπάρχει σίγουρα μεγαλύτερος χώρος για τα ψαράκια σου ώστε να μπορούν να κολυμπήσουν. Επίσης θα υπάρχουν πιθανότατα και κρυψώνες για να κρυφτούν ή έστω να αποφύγουν τα ενοχλητικά αρσενικά. Στο 15λιτρο που να κρυφτούν και που να ξεφύγουν;
Καλό είναι βέβαια να κρατήσεις μια ισορροπία όταν με το καλό πάρεις το 60λιτρο ή 80λιτρο. Πάν μέτρον άριστον!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01649 seconds with 11 queries