Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 22-06-14, 09:03
st@vros Ο χρήστης st@vros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-11-2012
Περιοχή: Κορυδαλλός (απ'έξω προς το παρόν)
Μηνύματα: 390
Προεπιλογή

Καλημέρα Πέτρο ήθελα να σου πω κάποια πραγματάκια σε όσα έγραψες,
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Παλαιότερα κάποιοι έβαζαν ποταμίσια άμμο από υλοκά οικοδομών με 1,50€ το τσουβάλι,εκείνη στούμπωνε και την συνιστούσαν κιόλας.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Η άμμος θαλάσσης βρωμίζει και δεν καθαρίζει καθόλου εύκολα με σκούπα βυθού.Το ενυδρείο θα θέλει συνέχεια ξεστήσιμο και πλύσιμο μγιατί τα νιτρικά ΝΟ3 θα κοκκινίζουν συνέχεια.
Εγώ εδώ και έναν χρόνο που την έχω (αναγκαστικά αφού δεν έχουμε παραλίες κοντά στα μέρη μας και δη καθαρές) αυτό το πρόβλημα που λες δεν το έχω αντιμετωπίσει.Η βυθός μου καθαρίζει μια χαρά εύκολα με την σκούπα βυθού και τα ψάρια μου την σκάβουν χωρίς το πρόβλημα που κάποιοι λένε ότι πετρώνει.Τα νιτρικά μου δεν έχουν ξεφύγει από το 5 και φυσικά δεν έχω ξεστήσει και τα σχετικά για τον λόγο που ανέφερες.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PETROS_AFRICANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα και τον γιο μου να βάλετε με όσα δείγματα άμμου μπροστά του θα ξεχωρίσει ποια είναι πραγματικά χαλαζιακή carat 6. Η διαφορά είναι τεράστια και πολύ εύκολα θα τη ξεχωρίσετε κι εσείς.Μπορεί η τιμή της να την κάνει απαγορευτική αλλά εγώ σας έχω την λύση !
Όπως πολύ σωστά λες στο τέλος,το πρόβλημα δεν είναι αν μπορούμε να την αναγνωρίσουμε άλλα αν μπορούμε να την αγοράσουμε,αλλιώς δεν θα γινόταν αυτή η κουβέντα...
Έχεις χρησιμοποιήσει άμμο θαλάσσης και έχεις αυτή την εντύπωση γιατί σε βλέπω σε κάποια πράγματα ΑΠΟΛΥΤΟ,θυμάμαι για παράδειγμα και ένα ψιλοκράξιμο που είχες ρίξει για όσους χρησιμοποιούν υγρά τεστ της aquilli ή άλλης εταιρείας πλην της API,και σε πληροφορώ ότι τα NO3 & NO2 της aquilli μετράνε μια χαρά αξιόπιστα.
Αυτά από έμενα με φιλική διάθεση πάντα!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01706 seconds with 11 queries