Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 16-04-09, 10:17
Το avatar του χρήστη SOCRATIS
SOCRATIS Ο χρήστης SOCRATIS δεν είναι συνδεδεμένος
Goldfish Moderator
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μηνύματα: 781
Προεπιλογή

Θα συμφωνήσουμε όλοι ,φαντάζομαι πως το θέμα δεν μπορει να έχει μία και μόνο λύση ,διότι λίμνη με λίμνη έχει διαφορά και τα ζητούμενα του καθενός διαφέρουν.
Καθε φορά θα πρεπει να αντισταθμίζουμε τα υπέρ και τα κατά σε κάθε τι που σκεφτόμαστε να εφαρμόσουμε.Θέλω καθαρο πυθμενα,την τέλεια κυκλοφορία , άρα προσανατολίζομαι να έχω μια αντλία όσο γίνεται ποιο χαμηλά(υπάρχουν λύσεις για προστασια της ίδιας της αντλίας και των ψαριών επίσης).Ομως δεν θα έχουμε καμμιά ή ελάχιστες διαφορες θερμοκρασιας στην στήλη νερού της λίμνης(που είναι και αυτό ένα ζητούμενο).Θέλω την αντλια στο μέσο, αλλά δεν θα έχω την απολυτη κυκλοφορία ,θα έχω ένα βούρκο στο πυθμένα μου .....αλλά κερδίζω σε άλλα που πιθανον για κάποιον να είναι πιο σημαντικα .

Νομίζω ότι διαβάζοντας ο καθε ενδιαφερόμενος τις παραπάνω απόψεις(ομολογουμένως εμπεριστατωμένες κάποιες από αυτές) που κατατέθηκαν , θα έχει αποκομίσει μια σφαιρικότατη άποψη για το θέμα "κυκλοφορία νερού και πυθμένας".
__________________
"Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι,οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς"
(Ματθ., ζ΄, 12)


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SOCRATIS : 16-04-09 στις 11:00
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01796 seconds with 11 queries