Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 07-01-10, 02:50
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά θέλω κάνα κομματάκι κερατόφυλλο ή λίγη πίστια(κρατήστε μη τα προλάβει ο Κώστας)
Εγώ θα φέρω και κερατόφυλλο και πίστια, αλλά θα τα δώσω σε οποιονδήποτε άλλον εκτός από εσένα Κλεόβουλε,
έτσι, για να μάθεις να συμμαχείς με τον βδελυρό συκοφάντη και αχρείο λασπολόγο Πάνο (που σε γλύφει με κερατόφυλλο).

Σοβαρά τώρα, δυο φίλοι μας από Μυτιλήνη, ο Ηλίας που μας στέλνει τα σαλιγκαράκια και ο Μίμης, μου ζήτησαν να τους στείλουμε
μερικά φυτά, γιατί εκεί βρίσκουν μόνο ανούμπιες. Εγώ δυστυχώς δεν έχω αυτή τη στιγμή αρκετά κλαδέματα για να στείλω, οπότε
θα πρότεινα, εκτός από αυτά που θα ανταλλάξουμε μεταξύ μας, αν ο καθένας φέρει κι από 1-2 κλαδεματάκια για τους νησιώτες,
μπορεί να μαζευτεί μια αξιοπρεπής ποσότητα, που να αξίζει τον κόπο και τα έξοδα για να σταλεί στη Μυτιλήνη.
Εγώ για αρχή βάζω το κερατόφυλλο και την πίστια που δεν θα δώσω στον Κλεόβουλο, και αναλαμβάνω να τους στείλω
ότι καταφέρουμε να μαζέψουμε. Όποιος θέλει προσθέτει ότι μπορεί, ακόμη κι ένα κλάδεμα από τον καθένα θα βοηθήσει.
 
Page generated in 0,01513 seconds with 11 queries