Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 19-08-09, 19:24
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

μηπως χασαμε λιγο τη μπαλα?? αλλο να ειναι οκ τα ψαρια μας και αλλο να θελουμε να κανουμε ενα αυστηρα βιοτοπικο ενυδρειο...
π.χ. οπως ξαναειπα δεν αναφερω οτι εχω πιστα βιοτοπικο ενυδρειο αλλα λεω οτι ειναι τυπου αμαζονιου..και ξερω οτι τα ψαρια μου δεν ενδιαφερονται αν ειναι κληματαρια η mopani η αλλο ξυλο αυτο που εχω μεσα....
ετσι και καποιοι χομπιστες κανουν ενυδρεια malawi και τα παρουσιαζουν οχι για να δειξουν οτι εκαναν πιστη αντιγραφη βιοτοπου αλλα γιατι πρεπει σαφως και να υποδειξουν τι ειδους ενυδρειο ειναι...

προσωπικα το βρισκω παιχνιδι με τις λεξεις...αν καποιος εχει στοχο να αντιγραψει οσο καλυτερα μπορει το βιοτοπο..τοτε το λεει..και φυσικα τοτε δεχεται μεγαλυτερη ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ κριτικη για διορθωσεις απο καποιον που απλως θελει να εχει κιχλιδες μαλαουι και να περνουν καλα...χωρις να τον νοιαζει η πιστη αντιγραφη της λιμνης..απλα η σωστη διαβιωση των ψαριων.
καθενας μπορει να προσεγγισει το βιοτοπο λιγοτερο η περισσοτερο....προσωπικα με ενδιαφερει τα ψαρια του χομπιστα που βλεπω να ζουν οσο πιο καλα γινεται. οποτε να εχουν σεβαστει καποιοι κανονες.....τωρα οπως λεει ο Τολης αν το θεμα ειναι ξυλοπετρα ...η χοχλιος....αυτα τα αφηνω για οσους "ψαγμενους" θελουν να κανουν κατι ακρως βιοτοπικο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01400 seconds with 11 queries