Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 30-05-08, 00:29
Το avatar του χρήστη Tkagem
Tkagem Ο χρήστης Tkagem δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 583
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tkagem
Προεπιλογή

Αντί να κάνεις την ειρωνική ερώτηση 'πόσο γίνεται' εφόσον ξέρεις, γιατί δεν έλεγες ντόμπρα πως αυτό το ψάρι γίνεται τόσο. Ρώταγες και καλά για να αναγκαστώ εγώ να απαντήσω μια ερώτηση την οποία ήδη ήξερες, και σου ξαναλέω πως το ψάρι δεν θα το δώσω σε κάποιον με λίγα λίτρα, υπάρχουν άτομα εδωμέσα που έχουν τα λίτρα να φιλοξενήσουν ένα τέτοιο ψάρι, άλλο αν δεν θέλουν.
Δεν διαφωνώ οτι τα pangasius θα έπρεπε να μήν εισάγονται, απο τη στιγμή που αυτό γίνεται όμως τί να κάνουμε, να τα σκοτώνουμε? Μήπως να τα πετάξω, ή να τα αφήσω στο υπάρχον ενυδρείο μέχρι να αυτοκτονήσουν? Σε πληροφορώ όσες φορές έχω δεί τέτοιο ψάρι σε πετ-σοπ σε τέτοιο μέγεθος η τιμή του δεν πέφτει κάτω απο τα 150 ευρώ, είναι αρκετά δύσκολο να μεγαλώσεις αυτό το ψάρι καθώς στρεσσάρεται αρκετά εύκολα και τα περισσότερα ψοφάνε απο μικρά.
Εγώ ξέρω πως αν απο την αρχή η αγγελία έλεγε 'χαρίζεται' και όχι 'πωλείται' δεν πρόκειται να ανακατευόσουν, τόσο πολύ σε καίει? Ήταν αυτός λόγος να σηκώσεις ψεύτικη αγγελία? Αυτό δείχνει σεβασμό στο forum? Και στην τελική δικαίωμα μου να το πουλήσω και 1000 ευρώ, έχω ή δεν έχω αυτό το δικαίωμα? Τώρα για το τελικό μέγεθος του ψαριού που δήθεν εσύ ρώτησες λόγος δεν υπήρχε, ενημερώνω προσωπικώς για τα πάντα αυτόν που ενδιαφέρεται για το ψάρι....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries