Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 03-02-03, 14:08
Odoiporos Ο χρήστης Odoiporos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: World
Μηνύματα: 78
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Odoiporos
Προεπιλογή

τελικα η ανακαταταξη στο ενυδρειο εγινε .
εβγαλα ολα τα ψαρια, τα εβαλα σε ενα καινουργειο κουβα που ειχα ξεπλυνει μονο με νερο βρυσης και μετα με νερο απο το ενυδρειο εριξα και το φιλτρο μεσα και ολα πηγαν καλα. δεν εχασα ουτε ενα! ειχα το φοβο οτι μπορει και να εχανα καποιο γιατι ειμαι και λιγο αγαρμπος μερικες φορες (βλεπε ancistrus hoplogenys )
εγιναν αλλαγες μεσα στο ενυδρειο κοσμογονικες. αλλαχτηκαν οι θεσεις στα φυτα, κλαδευτηκαν, μπηκαν επιπλεον φυτα (elodea densa και Cabomba caroliniana) στο φοντο και μπροστα στο τζαμι για να κρυψω το φιλτρο. εδιωξα ολες τις πετρες, εκτος απο εκεινες στις οποιες ειχα δεσει anubias nana. τωρα πια τα ψαρακια μου εχου πιο πολυ χωρο να κολυμπησουν. τωρα πλεον μεσα στο ενυδρειο εχει μονο χαλικι, φυτα, ξυλα και ψαρακια. και φυσικα αγορασα θερμοστατη αφου καταφερα τον προηγουμενο και τον εσπασα εγιναν αλλαγες στις πατεντες που εχω κανει με τα καλωδια και ολα μοιαζουν και ειναι πιο κομψα και λειτουργικα. δεν επικρατει το κλασικο κομφουζιο που επικρατουσε. τωρα πια υπαρχουν μπολικα φυτα στο φοντο, αν και χρειαζονται λιγα ακομα, και ανοιχτο χωρο μπροστα. αφου τελειωσα και καθαρισε και το νερο, αναψα οπως παντα τσιγαρο και εκατσα και το χαζεψω. δεν πιστευα στα ματια μου το ποσο αλλαξε. μοιαζει πιο πολυ με φυσικος χωρος για τους φιλοξενουμενους μου. κουραστηκα αλλα αξιζε καθε λεπτο. τωρα πια θα ειμαι πιο επιμελης, οχι πως δεν ημουν αλλα τωρα πια θα προσεχω. οσο και να προσπαθω λειπει η εμπειρια και η γνωση αλλα δεν ξεχνω οτι η ενασχολιση αυτη θελει ΥΠΟΜΟΝΗ !!!
ευχαριστω για την βοηθεια
__________________
Stef
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01867 seconds with 11 queries