Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 01-02-10, 21:58
Το avatar του χρήστη kifinas
kifinas Ο χρήστης kifinas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - Αγ. Δημήτριος -Μπραχαμι
Μηνύματα: 480
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kifinas
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστο, πρεπει να τρωνε κανενα νεογεννητο αλλα εγω δεν το εχω δει ποτε να γινεται. Γενικα δεν κανουν μεγαλη ζημια στις γαριδες τα CPD.
Το 200αρι , και το 300αρι πρεπει να ξεστηθουν ταυτοχρονα και θα πρεπει να εχω τουλαχιστον 3μερες στη διαθεση μου για να προχωρησω.
Εδω μου πηρε σχεδον ενα βραδυ να ξεστησω το 24αρι που το παιρνεις παραμασχαλα. Φαντασου τι θα τραβηξω με τα 2 μεγαλα..
Αυτο που μου την εχει σπασει σε βαθμο νευρικου κλονισμου ειναι η φακη Εχουν μπουκωσει ολα μου τα ενυδρεια απο δαυτη , την βλεπω εφιαλτες τη νυχτα....υπαρχει παντου, στον νιπτηρα, στην μπανιερα , πανω μου, στο μπαλκονι , στα χαλια, στις αποχες, στους κουβαδες...
Δεν ξερω τι και πως αλλα θα πρεπει να την ξεφορτωθω οριστικα και για παντα.
Γενικα με την "φακη" ειχα και εγω προβλημα στο παλιο μου 200αρι, ετσι και ξεκινησει στο ενυδρειο δεν μπορεις να την σταματησεις με τιποτα. Ευτηχως στην μεταβαση για το 500αρι, επλυνα ολα τα φυτα καλα για να αποφιγω τις moss ( δεν τα καταφερα αποτελεσματικα) και την φακη (ευτηχως δεν την ξαναειδα).

Τα cpd ειναι οτι πιο ομορφο ψαρακι εχω δει σε ενυδρειο, κανουν παιχνιδια το ενα με το αλλο λες και παιζουν κρυφτο, ειναι τοσο μικρα που σκεφτομαι να αγορασω μερικα για το 30αρι μου, και ειπα να ρωτησω μην τυχον τρωνε καμια γαριδουλα.

Φιλικα Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01471 seconds with 11 queries