Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #129  
Παλιά 23-03-17, 22:30
Το avatar του χρήστη AgMa
AgMa Ο χρήστης AgMa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2014
Περιοχή: Κρήτη, Ηράκλειο
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dkatsariotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

Σωστά τα έχεις κάνει απλά με παραξενεύει το γεγονός ότι είναι αντιληπτό το "φλασαρισμα" των ρελέ. Ίσως ο κώδικας να είναι πιο "βαρύς" δεδομένου ότι εγώ έχω αφαιρέσει πολλά κομμάτια όπως πχ τα κανάλια με τα χρώματα για led φωτισμό, κυκλοφορητες κλπ
Εφόσον μιλάμε για δευτερόλεπτο η και κλάσμα του δευτερολέπτου όλα οκ.

Στις διευθύνσεις της EEPROM από αποθηκεύονται μόνιμα δεδομένα όπως πχ η ώρα εκκίνησης ενός alarm, η θερμοκρασία για τον θερμοστάτη η τον ανεμιστήρα κλπ

Εάν ασχοληθείς και διαβάσεις τον κώδικα τότε θα δεις πως λειτουργούν. Για εμένα ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι καθώς άλλαξα ακόμα και τον τύπο των δεδομένων που υπάρχουν εκεί όπως πχ τα ml για τα λιπάσματα από ακέραιες τιμές σε δεκαδικες κλπ.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Προσπάθησα και εγώ να αφαιρέσω ό,τι έχει να κάνει με led, με την λογική του ότι όποιο σφάλμα κώδικα μου βγαίνει στην επαλήθευση, να σβήνω εκείνο τον κώδικα.
Αλλά κατέληξα να κάνω τον κώδικα αχταρμά με αγκύλες δεξιά και αριστερά, αφού δεν ήξερα πότε και από που πρέπει να τις σβήνω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sxetikos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου επιτρέπεις μια παρατήρηση; Καθώς προχωράει το project σου, καλό θα ήταν να εμπλουτίζεις το thread με φωτογραφικό υλικό από την πορεία του project, π.χ. πως λύνεις προβλήματα συνδεσμολογίας, που πάει τι κ.τ.λ. Σύντομα (ελπίζω) να ξεκινήσω το δικό μου μου project σε ferduino καθώς περιμένω την καινούρια οθόνη να έρθει και σκέφτομαι, όσο είναι αυτό δυνατό, να το εξηγήσω βήμα βήμα. Αυτό το thread ήδη με έχει βοηθήσει πολύ.

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν αναφέρεσαι σε εμένα, κανένα πρόβλημα. Ήδη ανέβασα φώτο με το πως τράβηξα 5v και γείωση από το tft shield, καθώς και όσα πράγματα χρησιμοποιώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01771 seconds with 11 queries