Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 22-02-07, 10:42
Το avatar του χρήστη JONNY
JONNY Ο χρήστης JONNY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Με τη γάτα σου δεν θα υπάρξει πρόβλημα στην πορεία,στην αρχή θέλει λίγο προσοχή μέχρι να καταλάβει ότι δεν πρέπει να την ενοχλεί,κουτάβι θα είναι και θα είναι πολύ περίεργο και παιχνιδιάρικο.
Τώρα σχετικά με το δέσιμο στην αυλή εγώ δεν συμφωνώ.Ολα τα σκύλια σαν αγελαία ζώα θέλουν την ανθρώπινη συντροφιά και πόσο μαλλόν το βράδυ που θέλουν να φωλιάζουν μαζί με τους υπόλοιπους της "αγέλης" με εμάς.Ασε που δεμένος στην αυλή όλο το βράδυ κινδήνευει και απο κάποιους "καλούς" ανθρώπους απο φόλα.
Αν δεν θέλεις να αλώνιζει χώρις την εποπτεία σου το βράδυ ή όποια άλλη στιγμή της ημέρας όσο είναι μίκρο και να μάθει ότι μέσα στο σπίτι δεν πειράζουμε τίποτα όσο κοιμαστέ η΄όσο λείπετε πάρε ένα πάρκο για σκύλους,είναι ενα συρματινό οχτάγωνο σαν κλούβι με πορτούλα(αυτό είχα εγώ),ή ένα μεγάλο κένελ,βάλτου μέσα το κρεβατάκι του,το νερό του και την πάνα του απο την πρώτη μέρα και σε 5 με 6 μηνές θα έχει μάθει ότι όταν λείπεις ή κοιμάσαι δεν κάνει τίποτα κακό μέσα στο σπίτι.Τουλάχιστον αυτό έκανα εγώ μετά απο την συμβούλη εκπαιδευτή και μετά τους πέντε μήνες του το πήρα δοκιμαστικά και ήταν κύριος στην συμπεριφορά του,δεν μέτρησα καμια απώλεια απο το σπίτι και μένει μόνος του τουλάχιστον 9ώρες την ημέρα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries