Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 26-02-16, 23:59
kostas.kal Ο χρήστης kostas.kal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-10-2015
Περιοχή: Ιλίσια Αττικής
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Επανέρχομαι μετά από περίπου ένα μήνα και δυστυχώς τα νέα δεν είναι καλά. Ενώ όλα κυλούσαν ομαλά, από θέματα ρουτίνας, μετρήσεων, συμπεριφοράς κτλ, χθες είχα άλλη μια απώλεια(Mpanga). Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το τι γίνεται, τι φταίει και συνεχίζω να έχω απώλειες. Προτίμησα να μην βιαστώ και προσθέσω χαρέμι, αλλά να διατηρήσω την πολύ μικρή ψαροσύνθεση ένα διάστημα για να σιγουρευτώ ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα κτλ, ίσως και για ψυχολογικούς λόγους.

Μιας και έχω φτάσει σε αυτό το σημείο, αποφάσισα να αδειάσω το ενυδρείο και να ξεκινήσω από την αρχή με μπόλι. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος από εσάς με το μπόλι;

Αυτό που θέλω με τη νέα προσπάθεια είναι να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες να έχω πάλι τα ίδια. Έχω αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο στο διάβασμα(προφανώς έχω κάνει λάθη μέχρι τώρα), είναι η 2η αποτυχημένη προσπάθεια και πραγματικά, από τότε που πήρα το ενυδρείο το έχω χαρεί ελάχιστα, οπότε δε θέλω να έχω τα ίδια γιατί θα το παρατήσω το χόμπι. Τι να κάνω με τα υλικά; Το ενυδρείο έχει μέσα άμμο πολύ καλά καθαρισμένη, μία ρίζα και πολλές πέτρες όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες σε προηγούμενο ποστ. Ποια διαδικασία προτείνετε να ακολουθήσω;

Ευχαριστώ πολύ για τη μέχρι τώρα ανταπόκριση!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02562 seconds with 11 queries