Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 02-10-15, 09:42
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

Συνεχιζω με τα βηματα μου...θα βαλω και φωτο με την πρωτη ευκαιρια..Επειτα απο παρεξηγηση με το γνωστο ενυδρειαδικο προχωραω στην κατασκευη του ενυδρειου στον χωρο μου με γνωστο μαστορα του χωρου...εχουμε και λεμε λοιπον..
Συνέχεια της μελέτης:
Παράθεση:
1)Ενυδρειο 700λιτρα περιπου διαστασεις 1.51-71-65(ΜxΠxΥ)

2)Βαση αποτελουμενη απο 5 Ευροπαλετες την μια πανω στην αλλην οπου θα ντυθουν γυρω γυρω με ΜDF αναλογου χρωματος και ηδη εγιαν καποια κενα για λογους αποθηκευσης.

3)Το ενυδρειο θα πατησει πανω σε κοντρα πλακε θαλασσης 25αρι και φελιζολ Dow τα οποια θα καλυφθουν και αυτα με MDF αναλογου χρωματος..

4)Σαμπ 200 λιτρων Διαστασεων 73-45-63(ΜχΠχΥ) περιπου δεν θυμαμαι ακριβης διαστασεις
με 6 χωρισματα

5)Σωληνωσεις PVC
Ρακορ δεξαμενης,γωνιες 90 μοιρων,βανες &σωληνωσεις...

6)Η πλατη θα βαφτει με μαυρο πλαστικο χρωμα..

7)Καπακι Diy με πλεξι μαυρο,γενικα ειναι υπομελετη ακομα.

8 )2 Ηλιοι που θα τοποθετηθουν μεσα η αλλιως wave maker για την κυκλοφορια των τροφων απο τον πυθμενα..

9)Μαυρη χαλαζιακη αμμος λεπτη + 1 ριζα προς το παρον και αρκετα σκληρα ευκολα φυτα ανθεκτικα στα δαγκωματα καθως επισης καποιες πετρες..

10)Βαρελι αλλαγης νερου 200 λιτρα

11)Τοποθετηση ταιστρας και αυτοματης αναπληρωσης

12) Stc-1000 controller
1==>Σε μια βδομάδα και κατι αν ολα πανε καλα με την αδεια απο τον στρατο θα ξεκινησει η κατασκευγ από γνωστό μαστορα
Θα μου φτιάξει και τις τρύπες
Εισαγωγής νερού στο σαμπ 3 φ40 σε θαλαμο υπερχείλησης 1 εισαγωγή νερού στο ενυδρείο Φ32 με εξοχη στο πλατος του ενυδρειου με σωληνα Pvc και γωνιες για καλυτερη κυκλοφορια.

2==>Αγοράστηκαν το κόντρα πλακέ,το φελιζόλ και τα MDF όπου βάφτηκαν σε ανάλογο χρώμα.. Αναμονή στο να μπουνε

3==>Έχουν αγοραστεί

4==>Αγοράστηκε,Ακριβείς διαστάσεις εσωτερικές 0,68mx0,43mx0,62(μήκος πλάτος ύψος αντίστοιχα)
Αγοραστηκαν τα υλικά φίλτρανσης(σφουγγάρια-ελαφρόπετρα,Καλτσες και βλέπουμε)
Αγοραστηκε Αντλία Jebao DC 12000

5==>Αναμονή ακόμα καθότι πρέπει να γινει συνεννοηση αυτην την φορα με τον μαστορα

6==>Αγοράστηκε

7==>Αναμονή ακόμα

8==>Αναμονή ακόμα

9==>Αγοράστηκε Ρίζα redmoor Αγοραστηκε μαύρο χαλικι λεπτης κοκομετριας και εχω εντυπωσιαστει

10==>Αγοράστηκε

11==>Αναμονή στην αυτόματη αναπλήρωση,Αγοράστηκε η Ταΐστρα.

12==>Αγοράστηκε

Μερικές Φώτο από τον χώρο και τα υλικα οταβ ευκαιρισω..!!
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,06080 seconds with 11 queries