Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 12-02-13, 18:16
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Ζ. Εμφάνιση μηνυμάτων
πως θα σας φαινονταν μια κλουβα 4μ * 2,5π * 2,2υ? εχω μια τετοια στον κηπο μου, βιοτοπικης προσεγγισης παντα. η αγριαδα φυτρωνει απο μονη της, μεσα υπαρχει ενα μικρο κυπαρισσι και καμποσα διαφορα μεγαλα κλαδια να κρεμονται απο δω και απο κει.
η λιπανση οπως καταλαβαινεται ειναι βιολογικοτατη .

και αυτο που μαλλον θα με κραξετε ειναι οτι μεσα εχω 8 καρδερινες επειδη ειναι wild caught. με καναρινια δεν εχω πολυασχοληθει, ειχα κανει παλιοτερα καποιες αναπαραγωγες αλλα μετα χρειστηκε να φυγω για σπουδες και τα παρατησα.
το ξέρεις και μόνος σου για τις καρδερίνες. πόσο καιρό τις έχεις? τις βλέπεις ν αντέχουν? ίσως επειδή είναι ευρύχωρα να μπορέσεις να τις διατηρήσεις.
για την κακοκαιρία τι τους έχεις για προστασία και επίσης από τα αρπακτικά? είχε γνωστή σε κτήμα κλούβα που την σήκωσε όλη μαζί ο αέρας. για βάλε μας κάποια φωτογραφία. αν ήμουν στην θέση σου, δηλαδή με αγροτικό χώρο, θα έπαιρνα πάπιες μανδαρίνους. είναι ξεχωριστά ζώα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leda Εμφάνιση μηνυμάτων
πως τα αρπαζουν μεσα απο τα καγκελα?πετανε το κλουβι και το ανοιγουν?
σε μας στο εξοχικο,ενα γερακι,αρπαξε ενα τσιουαουα...
οκ,τραγικο,αλλα......
αυτό με τσιουαουα είναι τραγικό αλλά αποδίδει τέλεια την λέξη κωμικοτραγικό...
κι αν δεν ανοίγουν την πόρτα που συνήθως δεν την ανοίγουν είναι πτηνά μεγάλης δύναμης, με μεγάλα νύχια, στραβώνουν τα σιδεράκια και τα τραβάνε. συνήθως τ αποκεφαλίζουν μπρρρ είναι αποτρόπαιο το θέαμα και σκέψου να είναι το ζωάκι σου. έχω ακούσει αετό που πήρε το κλουβί μαζί του.
τώρα που θ αρχίσουν να γεννάνε τα κοτσύφια κατεβαίνουν οι καρακάξες και τους τρώνε τ αυγά. πρέπει να δεις πόσο θαρραλέος μαχητής είναι ο κότσυφας. αξιοθαύμαστα κι αξιαγάπητα πουλιά και καλλίφωνα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria p : 12-02-13 στις 18:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries