Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 17-10-13, 17:58
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yo13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημερα και ενω εκανα αλλαγη νερου στο ενυδρειο μου ξεπεταχτηκαν 3 μικρα γκαπακια!!!!μεχρι στιγμης εχω δει μονο 4.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι η θυληκια τα γενναει τα μικρα την ιδια στιγμη ή συνεχιζει κατα την διαρκεια της μερας?γτ απο οτι βλεπω και σε σχεση με τις αλλες θυληκιες ειναι ακομα λιγο πρισμενη.
Πηγή : http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=10642

Από filoxeno : "Οταν είναι μεγάλα θηλυκά, δηλαδή από 8 μηνών και πάνω, έκαναν και περισσότερα σε αριθμό μωρά, με αποτέλεσμα να κρατάει περισσότερο. Η διάρκεια κυμαινόταν από 5,5 μέχρι 14 ώρες περίπου, με αριθμούς μωρών από 21 μέχρι 73. Οταν είναι μικρά θηλυκά ή όταν είναι πρώτη τους γέννα, επειδή κάνουν μικρότερους αριθμούς μωρών, οι γέννες ολοκληρώνονται από 20 λεπτά μέχρι 3 ώρες το πολύ (από 3 μέχρι 14 μωρά). Αυτές είναι οι δικές μου καταγραφές."

Να σου ζήσουν!!!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01358 seconds with 11 queries