Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 25-08-05, 09:16
ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ Ο χρήστης ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-03-2005
Περιοχή: Mοσχάτο - Αθήνα
Μηνύματα: 131
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ
Προεπιλογή

Καλοσήρθες ASSOS. Πρώτον καλό είναι να μην χρησιμοποιείς γεννήστρα γιατί στρεσάρονται και πολλές φορές κρατάνε τα μωρά και δεν γεννάνε, αν έχεις την δυνατότητα και χώρο πάρε ένα μικρό ενυδρειάκι ή στο κυρίος ενυδρείο σου βάλε φυτά java moss και κυρίως κάποια επιφάνειας. Τα γκάπι και τα ξιφοφοράκια τρώνε τα μωρά τους στα πλάτυ και στα μολλύ παίζετε, εμένα δεν μου τα τρώνε. Τα μωρά κακός τα τάισες την πρώτη μέρα δεν τρωνε μέχρι να αποροφήσουν το σάκο απο αύριο ρίχνε λίγο φαγητό, πρέπει να τα ταϊζεις 3-4 φορές την ημέρα πάντα απο λίγο, τροφές υπάρχουν έτοιμες είναι σαν σκόνη παρε μια που να έχει και βιταμίνες ή σπιρουλίνα, αυγό δεν χρειάζεται να φτιάξεις για μένα είναι περιττό όλες τις γέννες τις έχω μεγαλώσει έτσι, η άλλη λύση είναι να φτιάξεις αρτέμια είναι λίγο μπελάς για μένα πάντα. Τον πάτο της γεννήστρα πρέπει να τον καθαρίζεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις ενα λάστιχο μικρού διαμετρίματος σαν αυτο που βάζουμε στην αεραντλία.Τα μωρά πρέπει να τα αφήσεις περίπου κανα 2μηνο για να είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις απώλειες δηλ να είναι τουλάχοστον 1.5 πόντο τώρα αν εκεί που θες να τα δώσεις δεν υπάρχουν άλλα ψαράκια μπορείς και σε 15 μέρες θα είναι βέβαια ακόμη μωρούλια αλλά δεν θα πάθουν τίποτα. Αυτά ελπίζω να σε φώτισα λίγο ότι άλλο θες ρώτα . Τζίνια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries